Kaip susigrąžinti kuo daugiau mokesčių?

Pavasaris

Tai ką, mielieji, teiksime gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas? Dažnai girdžiu, kad tiesiog atsidarote VMI užpildytą savo deklaraciją, įrašote banko sąskaitos numerį ir laukiate, kada grąžins Jums priklausančius milijonus. (Arba burbate, kad reikia dar papildomai susimokėti. Bet apie tai – kitame įraše.) Stop, stop, STOP! Neskubėkite. Jeigu aklai nespaudysite mygtukų, o šiek tiek pagalvosite, galbūt pavyks susigrąžinti daugiau nei Jums siūloma.

Siūlau atkreipti dėmesį į tris dalykus:

 1. Koks papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis (PNPD) įrašytas deklaracijoje.
 2. Ar įrašytos visos atskaitomos išlaidos.
 3. Ar užtenka pajamų išlaidoms atskaityti.

Pirma. Susiskaičiuokite papildomą NPD.

NPD yra suma, kuri atimama iš pajamų prieš jas apmokestinant gyventojų pajamų mokesčiu. Kitaip tariant, kuo didesnis NPD, tuo mažiau mokesčių reikės mokėti. Jei turite vaikų, Jums priklauso papildomas NPD. Už kiekvieną vaiką iki 18 metų arba vyresnį vaiką, kuris mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, 2015 metais kas mėnesį buvo skiriama papildomo NPD po 60 eurų (nuo 2016 metų – 120 eurų, bet dabar teiksime deklaraciją už 2015 metus). Tarkime, turite tris vaikus, tai Jums ir Jūsų vaiko tėvui / motinai kartu sudėjus priklauso 180 eurų (60 € × 3 vaikai) papildomo NPD per mėnesį. Per metus susidaro 2 160 Eur (180 € × 12 mėn.).

Metų eigoje buvo galima priklausantį papildomą NPD (mūsų pavyzdyje – 180 Eur) dalinti per pusę po 90 Eur kiekvienam iš tėvų ir tą sumą atimti iš priskaičiuoto darbo užmokesčio. Jeigu abu dirbote, uždirbote ir Jums buvo taikomas papildomas NPD, tai metų pabaigoje nieko neišlošite. Tačiau vis tiek pasitikrinkite, ar teisinga suma įrašyta deklaracijos pagrindinės dalies 17 eilutėje. Pasitaiko, kad automatiškai įrašoma neteisinga suma arba visai jokia neįrašoma. Jei turite tris vaikus, kiekvienam iš tėvų tenka po 1 080 Eur (2 160 € : 2).

Tačiau jeigu Jūs per metus uždirbote nedaug, gali būti, kad Jūs neišnaudosite viso Jums priklausančio pusės papildomo NPD už vaikus. Tarkime, 2015 m. uždirbote 2 800 Eur. Jums priklauso 1 992 Eur pagrindinio NPD (dėl šitos sumos nesijaudinkite, ją automatiškai paskaičiuos deklaracijos 15 eilutėje). Taigi iš Jūsų pajamų atėmus pagrindinį NPD lieka 808 Eur (2 800 € – 1 992 €). Už tris vaikus, jeigu dalintis su sutuoktiniu po lygiai, Jums papildomo NPD priklauso daugiau nei 808 Eur (1 080 € > 808 €). Ką daryti? Pasiimti sau mažiau papildomo NPD, tarkime, tuos pačius 808 Eur, o kas liko (1 080 € – 808 € = 272 €) atiduoti vaiko tėvui / motinai. Taigi Jūs savo deklaracijos 17 eilutėje rašote 808 Eur, o vaiko tėvas / motina – 1 352 € (2 160 € – 808 €). Tokiu būdu šeimos mastu atgausite 40,80 Eur (272 € × 15 %) daugiau nei kad nieko nedarydami. Atminkit, kad papildomą NPD už vaikus galite dalintis taip, kaip norite. Galite kad ir visą atiduoti.

Antra. Atimkite visas išlaidas.

Prieš apmokestinant pajamas iš jų leidžiama atimti kai kurias išlaidas. Tada apsimokestina tik pajamų ir išlaidų skirtumas. Visos atskaitomos išlaidos turi būti surašytos deklaracijos priede GPM308L Gyventojo apmokestinamąsias pajamas mažinančios išlaidos.

Kokias išlaidas galima atimti iš pajamų? Kiekvienas iš šių atvejų, be abejo, turi savų niuansų, tačiau glaustai tariant galimos išlaidos yra tokios:

 • savo, sutuoktinio arba savo nepilnamečių vaikų ar vyresnių neįgaliųjų vaikų naudai sumokėtos investicinio gyvybės draudimo įmokos;
 • savo, sutuoktinio arba neįgaliųjų vaikų naudai sumokėtos įmokos į pensijų fondus;
 • profesinį mokymą ar studijas sumokėtos sumos;
 • už iki 2009 m. sausio 1 d. paimtą kreditą gyvenamajam būstui statyti ar įsigyti sumokėtos palūkanos.

Paprastai juridiniai asmenys, kuriems sumokėtos minėtos sumos, praneša VMI apie Jūsų įmokas ir jos automatiškai patenka į Jūsų deklaraciją. Tad tiesiog patikrinkite, ar priede įrašytos VISOS Jūsų patirtos išlaidos. Jei vis dėlto kažko trūksta, pridėkite nuo savęs.

Dėl šių išlaidų sumažės pajamų suma, kuri apmokestinama gyventojų pajamų mokesčiu. O tai reiškia, kad jei visus metus tvarkingai mokėjote mokesčius, dalis šių mokesčių Jums bus grąžinta.

Trečia. Pasidalinkite išlaidomis su kitais.

Iš pajamų gali būti atimta ne daugiau kaip 25 proc. visų apmokestinamųjų pajamų. Pavyzdžiui, Jūs per metus uždirbote 10 000 Eur, Jums priklauso 297 Eur metinio NPD. Jeigu dar turite minėtus tris vaikus ir su vaikų tėvų / motina dalinatės papildomą NPD per pusę, tai Jūsų apmokestinamosios pajamos bus 8 623 Eur (10 000 € – 297 € – 1 080 €). O tai reiškia, kad iš pajamų galėsite atimti daugiausiai 2 156 Eur išlaidų (8 623 € × 25 %). Jums šios sumos patiems skaičiuoti nereikės. Deklaracijoje ji automatiškai apskaičiuojama pagrindinės dalies 20 eilutėje.

Ką daryti, jeigu išlaidų patyrėte daugiau nei leidžiama atimti? Pažiūrėti, ar galite jomis pasidalinti su artimaisiais.

Jeigu esate studentas, sumokėjote už studijas, o apmokestinamų pajamų neturite arba turite labai mažai, šias Jūsų išlaidas iš savo pajamų gali atimti Jūsų tėvai (įtėviai), globėjai, rūpintojai arba sutuoktinis. Tai reiškia, kad jie įmokų sumas turi surašyti į savo deklaracijas ir jiems VMI grąžins dalį sumokėtų mokesčių. Paskui jau su jais išsiaiškinsite. Savo deklaracijoje atiduodamų išlaidų neberašykite.

Taip pat galima dalintis už būsto kreditą sumokėtomis palūkanomis. Jeigu palūkanų sumokėjote daugiau nei galite atskaityti, dalį ar visą sumą galite perduoti savo sutuoktiniui. Tokiu būdu bendrai Jūsų šeima susigrąžins daugiau mokesčių nei kad kiekvienas tik savęs žiūrėtų.

Jau pateikėte deklaraciją, perskaitėte, ką čia surašiau, ir dabar graužiate nagus? Nereikia! Galite pateikti patikslintą deklaraciją. Tai padaryti labai paprasta. Paimate jau pateiktą deklaraciją, pataisote, ką Jums reikia pataisyti, pagrindinio lapo viršuje pažymite, kad tai patikslinta deklaracija, ir spaudžiate Pateikti. Viskas!

Dabar spauskit ir dalinkitės Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Tumblr
Tumblr
0Share on LinkedIn
Linkedin

57 Comments

 1. Viktorija

  Laba diena, kada bus antra dalis, kai reikia grazinti pajamu mokescio suma paciam gyventojui?

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Sveiki,
   Planuoju paskelbti šios savaitės pabaigoje ar kitos pradžioje. Kalbėsiu apie paprastus dirbančiuosius, kuriems susidaro skolos, atrodytų, iš nieko.

  2. Viktorija

   Dekui, nes jau kelinta metai turim susimoketi, pernai ir npd atsisakem antraeilese pareigose bet vistiek minusas gaunasi …

 2. Simas

  O kaip su praėjusiais metais? Pvz., jei pernai daug uždirbai bet nesimokei, o šiais metais pradėjai mokytis mokėti už mokslą, tačiau uždirbai mažiau. Ar galima kaip nors susigrąžinti praėjusių metų pajamas?

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Deja, kas buvo – pražuvo. Imami tik kalendoriniai metai ir lyginamos jų pajammos ir jų išlaidos.

 3. Inga

  Ne visais atvejais galima deklaracijoje rašyti sutuoktinio būsto paskolos palūkanas. Labai svarbu kad sutuoktiniai turi būti abu turto savininkais. Tarkim jei turtas įgytas iki santuokos, GPM lengvata gali naudotis tik tas, kuris pirko butą. Taip pat ši lengvata nepereina tėvams, ar kitiems asmenims, lengvata naudojasi tas, kas faktiškai mokėjo (bet jis turi būti savininkas).

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Greičiausiai Jūs teisi, jeigu taip rašote, bet nerandu, kad būtų teisės aktuose ar VMI išaiškinimuose parašyta, kad sutuoktinis privalo būti savininku. Gal turite nuorodą?
   Visiškai sutinku, kad lengvata tėvams nepereina.

  2. Inga

   Anksčiau buvo berods čia: http://www.vmi.lt/cms/web/kmdb/1.4.12.2#Scroll_401 dabar ant greičio nerandu, o išsaugotos nuorodos darbe 🙁

 4. Dalia

  Ar tikrai galima sutuoktiniui perrašyti savo buto sumokėtas palūkanas, jei pvz būstas įgytas iki santuokos žmonos vardu? Konkrečiai mano atveju, sumokėjau 1300e palūkanų, ir norėčiau jas perrašyti į vyro deklaraciją. Jis irgi turi savo būstą ir savo sumokėtas palūkanas už iki santuokos įgytą turtą.
  Jei galima, tai kaip tai padaryt? Išimt iš savo ir įrašyt į sutuoktinio?

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   VMI yra pateikusi keletą išaiškinimų apie palūkanų perdavimą sutuoktiniui. Jūsų atveju reikėtų skaityti pirmą situaciją.
   Dėl įsigijimo iki santuokos, nežinau. Pirma p. Inga komentavo, kad negalima. Tačiau aš pati neradau tokio išaiškinimo. Visada galite paskambinti į VMI ir paklausti 🙂
   Jeigu paaiškės, kad galite perduoti palūkanas, tai taip, tiesiog savo deklaracijoje ištrinate eilutę arba sumažinate sumą, o sutuoktinio – įrašote.

 5. Renata

  Iškilo klausimėlis kokia suma PNPD būtų galima susigrąžinti jai išvis rašytume prašymą jo netaikyti ir Npd nesilaikyti. Mokesčius mokėti nuo pirmo euro visus metus ir priskaičiuotas atlyginimas tarkim yra apie 700 eurų

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Jei neturite vaikų ir visus metus mokėtumėte mokesčius netaikydami NPD, tai uždirbant 700 Eur ant popieriaus už 2016 m. galėtumėte susigrąžinti apie 145 Eur. Jeigu turite vaikų, tai už kiekvieną vaiką per abu tėvus dar papildomai susigrąžintumėte po 216 Eur.

 6. erika

  sveiki , norejau pasidometi,kaip pildyti forma jeigu turim 1 nepilnamti vaiki , vyras niekur nedirba o as gaunu vpa maziausia moketina suma , ar reikia kazka papildomai zymeti ?

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Aš planuoju kitą savaitę publikuoti įrašą, kaip šiais metais pasiskaičiuoti, kad daugiausia atgauti. Gal Jums bus naudinga.
   Gal ir galėčiau patarti, jei pasakytumėte, kokios buvo Jūsų metinės pajamos. Jeigu nenorite šios informacijos skelbti, palaukite kitos savaitės. Pamėginsiu viską kuo paprasčiau paaiškinti.

 7. Ausra

  Sakykit kada naudingiau susigrazinti uz vaika npd? Tarkim vyro pajamos didesnes nei mano,tai gal visa npd geriau skyrti jam?

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Iš esmės, jei Jums pajamų užtenka, galite ir pas save palikti. Bet jei Jūsų pajamos atėmus NPD yra mažesnės nei priklauso papildomo NPD už vaiką, perduokite vyrui. Taip susigrąžinsite daugiau mokesčių. Ryt ar poryt paskelbsiu įrašą, kaip žingsnis po žingsnio deklaruoti pajamas už 2016 metus.

 8. Lukas

  Kaip deklaracijoje skaiciuoti NPD priklausanti jei dirbau nepilnu etatu? Nuo rugsejo menesio isidarbinau 0.5 etato ir pasirasiau, kad nuskaiciuotu nuo pirmo euro viska. Iki tol dirbau 0.5 etatu kitoje istaigoje kurioje taike NPD. Kaip deklaracijoje pildyti, kad susigrazinciau mokescius uz nepanaudota NPD?

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Skaičiuojant mokesčius nėra skirtumo, kokiu etatu dirbote. Svarbu tik pajamų dydis. Jums priklauso pilnas NPD. Deklaracijoje Jūsų NPD bus paskaičiuotas automatiškai. Jums nereikės skaičiuoti. Ryt arba poryt paskelbsiu įrašą apie tai, kaip žingsnis po žingsnio užpildyti 2016 m. deklaraciją.

  2. Lukas

   4menesius paskutinius mokescius atskaiciuodavo nuo pirmo euro, netaikant NPD. Pagal skaiciuokle per 4 menesius netekau apie 120euru delto. Taciau mokesciu sugryzta tik 40euru

 9. vytautas

  sveiki , jei sakykim atlyginimas yra i rankas 1000 euru. nepriklauso joks NPD. bet sakykim jei lapkriti isejus atostogaut ta menesi gaunu atlyginima ir atostoginius, bet kita menesi ( gruodi ) atliginima gaunu tik uz lapkriti isdirbta savaite apie 300 euru ? Ar uzlapkriti NPD neprklauso ?nes pajamos uz ta menesi 300 euru ?

  Reply
 10. Violeta

  Laba diena o kokią npd sumą įrašyt už 2017metus jei vaikas gimė rugsėjo 7 dieną

  Reply
 11. MichaelEmady

  Earnprofit.today обзор hyip проектов программ

  Обзор лучших инвестиционных проектов, которые доказали свою надёжность и стабильность!
  В эти программы можно вложить деньги под выгодные проценты.

  Здесь можно найти достоверную и полную информацию о сути деятельности в интернете, которая может приносить прибыль. Также анализируются ее особенности. Достаточно внимания уделено всем нюансам деятельности, а также особенностям сайтов. Речь здесь идет и о платежных системах, и об администраторах, и о скрипте, защите, текстах-легендах, общем дизайне. Уделено внимание также тому, можно ли реально заработать на проектах такого плана и как именно это надо делать.

  На данном сайте есть только те инвестиционные проекты, которые хорошо проверены. Соответственно, инвестиции в них являются совершенно безопасным и прибыльным делом.

  Earnprofit это реальный заработок в интернете с помощью инвестиций,игр, хайпов

  http://earnprofit.today/investitsionny-e-proekty/sredneprotsentny-e-hyip-proekty/biostry.html/ – Перейти на сайт и начать зарабатывать

  Инвестиции кто зарабатывает в интернете

  HYIP инвестиционные фонды это

  Инвестиции инвестиции в китай

  Обзор инвестиционных проектов,инвестиции в hyip,инвестиционные проекты,инвестиции в интернете,куда инвестировать деньги,вложить деньги,обзор хайпов,инвестиционные проекты в интернете,сайт инвесторов,проекты для инвестирования,инвестиционные программы.Обзор экономические игры с выводом денег,проекты по заработку в интернете,методы заработка в интернете.

  Reply
 12. svobodar
 13. carolinedx11

  Check my new contract
  http://dateme.sexblog.pw/?leaf.brianna
  blind date app chat room free no egistration singles free pet classifieds free help for single moms muslim 4 marriage

  Reply
 14. Romanrhymn

  1. Благодаря интернету у нас появилась возможность и общаться, и знакомится в сети интернет, и даже слушать радио. Но мало кто знают, что можно создать свое интернет радио. Как это сделать, и что для этого нужно можно посмотреть из статьи Собственное интернет-радио и сервер для собственного интернет-проекта.

  Reply
 15. laurelxd11

  Stared different prepare:
  http://hot.babes18.gotorrents.top

  Reply
 16. XEvilBestBlach

  Yep, f*kin sp*am. Yes, yes, yes, AGAIN. And – yes, IT F*KIN WORKS BECAUSE YOU READ IT! 🙂
  Because XEvil 4.0 WAS RELEASED! It’s bypass ANY captcha included ReCaptcha-2 and ReCaptcha-3.
  Neeed more info (just to…maybe kill this Evil? ;))

  Just Google or YouTube for it.
  You’ll be impressed.

  Peace to you, bro! 🙂

  Reply
 17. Kennethmen

  wh0cd67716 cipro

  Reply
 18. BryceBuddy

  Our service is the simplest strategy to Affordable Custom made Articles. Hence, picking out the program doesn’t make with no need of awareness our freelance writers. You may provide the suitable services as soon as you essay purchase on line from us. Ideal solution at competitively very affordable personalized writings evaluate customwritings.

  Our provider provides the brilliant essay which won’t be contrary to almost every other functions your friends. Our posting solutions would be the greatest remedy. Our economical composing services are simply just incomparable.

  cheap writing service

  Reply
 19. Kennethmen

  wh0cd172474 abilify

  Reply
 20. Kennethmen

  wh0cd67716 cafergot

  Reply
 21. Kennethmen

  wh0cd67716 zyban

  Reply
 22. Kennethmen

  wh0cd172474 generic for strattera

  Reply
 23. DarrellVek

  http://pozdravhappy.ru Обмен подарками вконтакте

  Выберите подарок, который Вы хотите отправить Вашим друзьям.

  Reply
 24. dinacp69

  My novel time
  world best apps for android market o play store fast download apps for android android tablet with camera i mobile application
  http://apps.android.telrock.org/?dispatch.yasmine
  music downloader android adult online chatting international free sms app downbload apps for android on google play free porongraphy sites

  Reply
 25. PNBen
 26. Kennethmen

  wh0cd67716 atenolol

  Reply
 27. RaymondDrolI
 28. Kennethmen

  wh0cd172474 online tadalafil

  Reply
 29. Kennethmen

  wh0cd172474 tadalafil

  Reply
 30. DasidErada

  🙂

  Reply
 31. Kennethmen

  wh0cd172474 tadalafil

  Reply
 32. Kennethmen

  wh0cd67716 atarax

  Reply
 33. Kennethmen

  wh0cd67716 atenolol

  Reply
 34. Kennethmen

  wh0cd172474 tadalafil

  Reply
 35. Sergioviema

  Проект по выращиванию Ethereum https://bit.ly/2yaJAN2 бешеной скоростью! 200 % – 4% на 50 дней, удвойте эфириум с нами! 3% автоматический БОНУС сразу на вывод! Green Ethereus – инвестиционное предложение нового поколения, в основе которого лежит смарт контракт, а значит никакого обмана. Все открыто и кристально чисто. Администрация украсть деньги не может!

  Reply
 36. Kennethmen

  wh0cd67716 buy atarax online

  Reply
 37. ambersr4

  My revitalized time
  http://bbwdating.erolove.in/?gain.vanesa
  find lesbian no credit cards free dating sites online dating millionaire durban dating married and looking uk

  Reply
 38. Kennethmen

  wh0cd172474 zoloft prices

  Reply
 39. bernardnd18

  My revitalized folio
  which is the best game for android online android application development as adult swim download games apps download video from android phone
  http://sexgames.android.tobuy.in/?stage.kelly
  free pinky videos pakistan six video free download pc software computer application developer xxx game apps

  Reply
 40. Morrisdub

  AminoBoosters это Замена http://1541.ru ( Аналог) ламинину, но дешевле в 4 раза и сильнее по количеству экстракта. Все 1 в 1 с laminine LPGN – Сырье, технология д-ра Эскеланда – только разные названия. ПРодукт на основе Экстракта YTE спасает там, где медицина бессильна.Это не лекарство. Единственный в мире продукт из инкубированного оплодотворенного куриного яйца с FGF ( фактором роста фибробластов). viber +380976131437 Скайп evg7773

  Reply
 41. perryzb18

  My revitalized number
  http://arab.egypt.adultnet.in/?post.raven
  bite tops amsterdam haifa reviews

  Reply
 42. PatrickOY
 43. TarasMus

  Генеральный директор ТОО «Камал Ойл» Абай Камалов о своей работе.
  ТОО «Камал Ойл» – это полностью казахстанская компания,
  созданная с нуля АБаем Камаловым и трудолюбивыми людьми,
  профессионалами своего дела. Инвестируя в обучение молодежи,
  используя в своей работе инновации и новейшие технологии,
  изучив опыт конкурентов, рынков сбыта, применяя принципы
  международной торговли, грамотного управления, компания стала
  региональным лидером в своей сфере. Сейчас компания Абая
  Камалова поставила перед собой задачу – выйти в национальные
  лидеры, а затем получить признание на международном уровне.

  Reply
 44. TarasMus

  ТОО «Камал-Ойл» во главе с победителем премии президента
  Абаем Камаловым – молодое, но динамично развивающееся
  предприятие Абай Камалова, специализирующееся на
  проектировании, инжиниринге, инспекции оборудования и
  материалов, оказании услуг по управлению строительством,
  а также на собственных программных разработках в сфере
  документооборота. Абай Камалов

  Reply
 45. JasonFah

  Most impound Forum PTHC Unequalled from Stockpile

  http://lol.unoforum.pro/?0-1

  lol.unoforum.pro/?0-1

  qil.su/Dm0oqM

  Reply
 46. TimothyAM

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos