Kaip protingai išleisti iš mokesčių gautus pinigus

kur investuoti gyventoju pajamu mokesti

 

Valstybinė mokesčių inspekcija gyrėsi, kad jau pirmąją dieną 22 tūkstančiams gyventojų pervedė 3 mln. eurų. Ir tai buvo balandžio mėnesį. Ar jau sugalvojote, kur išleisite savo milijonus?

Gavus papildomų pinigų taip ir norisi eiti ir taškyti juos. Bet gal nereikia? Gal geriau juos išleisti kažkam, kas pagerins Jūsų gyvenimą, o ne tik suteiks vienkartinį pirkimo malonumą?

Taigi, pirmiausia, ko nedaryti susigrąžinus mokesčius.

Nepirkite nuliovo telefono, batų ar kitų žaisliukų

Kiekvienas turime slaptų svajonių. Tokių, kaip tas reklamoje matytas naujausio modelio telefonas, kurio tau iš tikrųjų nereikia. Tokių, kaip tie vitrinoje besipuikuojantys bateliai, kurių vėl neturėsi prie ko avėti. Arba tokių, kaip tos naujos garso kolonėlės, nors puikiai supranti, kad kaimynai neleis jomis naudotis.

Svajonės gerai ir svajones verta išpildyti. Tačiau šiuos daiktus nusipirksite, kai jiems užsidirbsite. O mokesčių pinigus geriau panaudoti realiai gyvenimo kokybei pagerinti.

Vaikams žaislų taip pat nepirkite

Žinau tą jausmą, kai norisi pagaliau nupirkti vaikui jo išsvajotą Lego ar Barbę, ar dviratį, ar planšetę, ar dar kažką. Ne, ne, ne! Nepirkote žaislų sau, nepirkite ir vaikams.

Nepirkit loterijos bilietų

Užsidirbti perkant loterijos bilietus tikriausiai yra taip pat realu kaip ir jų neperkant, o laisvas lėšas investuojant. Nors gal ir ne taip pat realu. Investuojant užsidirbti yra realiau.

Taip, kažkas laimi, bet ar kada pagalvojote, kiek nelaimi?

Nelaikykite pinigų banko kortelėje

Ne, ne dėl to, kad Jūsų milijonus pavogs. Tiesiog jie ten bus per daug lengvai pasiekiami, todėl juos išleisite taip greitai, kad nė nespėsite suvokti, jog išleidote. Kol nežinote, ką su jais daryti, tiesiog perveskite pinigus į atskirą sąskaitą ar terminuotąjį indėlį. Taip, ten palūkanos nulinės, bet šį kartą terminuotasis indėlis skirtas ne užsidirbti, o Jūsų pinigus apsaugoti nuo Jūsų pačių.

– Tai ką man su tais pinigais daryti?! – paklausite.

Gerai jau, gerai. Galite kažką sau mielo pasidovanoti. Bet nebrangaus! Skirkite kokius 10–20 proc. sumos savęs palepinimui. Jeigu susigrąžinote 500 Eur, galite sau leisti 50–100 Eur išleisti malonioms smulkmenoms. Visai neblogas Lego išeina. Visus kitus pinigus panaudokite protingai. Tiesiog pagalvokite, kokie Jūsų finansiniai tikslai ir kam norite gautus pinigus paskirti. Štai Jums keletas įdėjų.

Grąžinkite skolas

Pirmiausia pagalvokite apie greitųjų kreditų ir kreditinių kortelių neigiamų likučių padengimą.

Greitųjų kreditų vidutinė metinė palūkanų norma yra 42 proc., o gali būti, kad Jūsų dar didesnė. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad jei pasiskolinote 1 000 Eur, po mėnesio jau