Ar tiesa, kad reikia mokėti dvigubus mokesčius?

individuali veikla ir dvigubi mokesciai

Dažnai susiduriu su tokiais pasvarstymais:

– Jeigu dirbi pagal darbo sutartį ir dar užsiimi individualia veikla, ar reikia mokėti kokius nors individualios veiklos mokesčius?

– Taip, reikia.

– Tai ką, dvigubi mokesčiai?! Aš pas daktarą susirgęs tik vieną kartą einu, tai kodėl turiu dvigubai mokėti?!

Tad šiandien ir paskaičiuosim, ar tikrai tie mokesčiai dvigubi.

Darbo užmokesčio ir individualios veiklos mokesčiai skiriasi

Pirmiausia prisiminkim, kokius mokesčius apskritai reikia mokėti. Paveikslėlyje palyginau nuo darbo užmokesčio ir nuo individualios veiklos pajamų mokamų mokesčių tarifus.

Procentai skaičiuoti nuo tos sumos, kurią darbdavys ar užsakovas sumoka atlyginimo ir mokesčių pavidalu. Kitaip tariant, darbo santykių atveju šią sumą sudarys sutartyje nurodytas atlyginimas plius darbdavio mokami mokesčiai. Individualios veiklos atveju tai bus sąskaitoje faktūroje įrašyta suma.

Raudoni burbuliukai rodo, kiek pinigų tenka atseikėti konkrečiam mokesčiui, žali – kiek Jums lieka, o pilki – kiek jau sumokėjote prieš konkretų mokestį aprašytų mokesčių.

darbo uzmokescio ir individualios veiklos mokesciai

Bendroje sumoje nuo darbo užmokesčio sumokame beveik 42 proc. mokesčių, o nuo individualios veiklos pajamų – 24 proc.

Ar mokame dvigubus mokesčius?

Pirma situacija. Darbuotojo atlyginimas – 765,23 Eur „ant popieriaus“. Su visais mokesčiai darbdavys sumoka 1 000 Eur. Skaičiavimams naudojau nuo liepos 1 d. įsigaliosiančius tarifus. Skaičiuodama netaikiau neapmokestinamojo pajamų dydžio, o nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų socialiniam draudimui pritaikiau populiariausią 0,18 proc. tarifą.

Darbo uzmokescio mokesciai

Antra situacija. Darbdavys sumoka 500 Eur, o individualios veiklos užsakovas – dar 500 Eur. Bendroje sumoje taip pat gauname 1 000 Eur.

Individualios veiklos mokesčiai

Ką mes turime? Jeigu gauname tik darbo užmokestį, sumokame 418 Eur mokesčių. Jeigu tą pačią sumą gauname darbo užmokesčio ir individualios veiklos pajamų forma, t. y. mokame „dvigubus“ mokesčius, sumokame 328 Eur mokesčių.

Mokėdami „dvigubai“ sumokame mažiau mokesčių nei mokėdami vieną kartą. Sąžininga ar ne?

 

Dabar spauskit ir dalinkitės Share on Facebook
Facebook
67Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Tumblr
Tumblr
0Share on LinkedIn
Linkedin

72 Comments

 1. BaRDaK

  Tai kad skundziasi taip dazniausiai tie, kas individualia veikla uzsiima laisvalaikiu, kuomet PSD ir kiti mokesciai jau buna sumoketi darbdavio..

  Reply
 2. Valdas

  Lyginami nelabai lygiaverčiai atvejai …
  Antru atveju galima sakyti, kad žmogus dirba 1,5 etato , o pirmu atveju tik 1,0 etato.
  IMkite antru atveju, kad samdomame darbe uždirba tiek pat, o papildomai po darbo uždirba dar kažkiek …
  Tada pamatysite, realesni vaizdą … sumokama daugiau, bet garantijų nepadaugėja …

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   O kodėl Jūs nusprendėte, kad pagal darbo sutartį būtinai dirbama pilnu etatu?
   Esmė tame, kad abiem atvejais uždirba 1 000 eurų, tačiau mokesčių sumoka skirtingai. Jeigu vienas, dirbdamas samdomą darbą, uždirbtų 500 eurų, o kitas – 1000 eurų, tai tas, kuris uždirba 1000 eurų, sumokėtų dvigubai daugiau mokesčių. Ar jis dėl to gauna didesnes garantijas? Ne. Ar jis skundžiasi, kad moka dvigubai daugiau nei tas, kuris uždirba 500 eurų? Paprastai ne, nes suvokia, kad didesnės pajamos reiškia didesnius mokesčius. Kodėl tą taip sunku suvokti gaunant individualios veiklos pajamas?
   O dėl garantijų dar galima ginčytis. Daugiau mokesčių – didesnė pensija, didesnė ligos ir motinystės (tėvystės) pašalpa.

 3. Valdas

  Nežinau, man kažkaip būtų aiškiau, jei laikytume , kad samdomame darbe žmogus dirba sakykim pilnu etatu. O ind. veikla užsiima papildomai …

  Idomus būtų tokio atvejo panagrinėjimas …

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Na, jeigu vienas uždirbtų 1000 ir kitas uždirbtų 1000 + kažkiek individualios veiklos pajamų, žinoma, kad antrasis mokėtų daugiau. Pajamos juk didesnės.

  2. Saulius

   Etatai čia svarbu apskaičiuojant darbo užmokestį, dėl minimalios algos, dar dėl poilsio laiko, bet mokesčiams tai neturi įtakos. Jei vienas dirbdamas 0,5 etato uždirbs 1000 €, kitas dirbdamas 1 etatu uždirbs 1000 €, o kitas dirbdamas per du darbus 2 etatais irgi uždirbs 1000 €, tai jų mokesčiai bus vienodi. Tiesiog vieno darbas yra gerai apmokamas, o kitų vis blogiau.

 4. VICTORIA EMMANUEL

  paskolos! paskola! paskolos!Ar jūs ieškote geros reputacijos ir akredituotos privačios paskolos įmonė, kuri teikia paskolas gyvenimo galimybę.Mes siūlome visų rūšių paskolų labai greitai ir lengvai, asmeninės paskolos, automobilių paskolos, hipotekos paskolos, studentų paskolų, verslo paskolos, investicinės paskolos, skolos konsolidavimas ir daug daugiau.Jums buvo atmestas bankų ir kitų finansų įstaigų?Ar jums reikia konsolidavimo paskolą arba hipoteką? Nežiūrėkite bet daugiau, kaip mes čia, kad visas savo finansines problemas praeities dalykas.Mes skolina lėšas asmenims ir įmonėms, kurioms reikia finansinės pagalbos norma 2 %.Ne reikia socialinio draudimo numeris ir nėra kredito patikrinimą, reikalingą, 100 % garantuotas.Noriu naudoti šią laikmeną jums pranešti, kad mes teikiame patikimas ir remia pagalbos ir mes mielai jums pasiūlyti paskolą.Tada atsiųskite mums el. laišką adresu: (victoriaemmanuelloan@gmail.com) kreiptis dėl paskolos

  Reply
 5. Vincent

  Sveiki
  Siūlo paskolas be išankstinio mokėjimo nuo 2000 iki 1 000 000 eurų kiekvienam, kuris gali grąžinti su palūkanomis bet kurioje pasaulio vietoje, nuo 1 iki 15 metų grąžinimo termino. Prašau pasakyti kiekvienam suinteresuotam asmeniui reikalingą sumą ir grąžinimo terminą.
  Siūlau sąžiningą paskolą.

  vincentsoler33@gmail.com

  maloniai

  Reply
 6. Vincent

  Sveiki

  Paskolos pasiūlymai tarp privataus, greito ir patikimo

  Aš esu rimtas ir sąžiningas asmuo, kuris teikia paskolą nuo 2000 iki 2 000 000 eurų kiekvienam asmeniui, kuris ieško paskolos, kad padengtų poreikį, išspręstų skolą, atliktų projektą, vėl aktyvuotų savo veiklą, dar vieną susirūpinimą. Prašau jus tiesiogiai su manimi susisiekti.

  vincentsoler33@gmail.com

  maloniai

  Reply
 7. Vincent

  Sveiki

  Aš siūlau paskolas be išankstinio grąžinimo nuo 2000 iki 500 000 eurų tiems, kurie gali mokėti su palūkanomis visame pasaulyje, ieškodama paskolos, kad padengtų būtinybę grąžinti skolą, įgyvendinti projektą, vėl ją suaktyvinti operacijos, kitas rūpestis. Grąžinimo laikotarpis nuo 1 iki 30 metų. Prašom nurodyti kiekvienai suinteresuotajai šaliai sumą ir grąžinimo terminą.
  Aš siūlau teisingą paskolą. Susisiekite su manimi

  vincentsoler33@gmail.com

  maloniai

  Reply
 8. AaronHauth
 9. Kennethmen
 10. CharlesTon
 11. MichaelGaw
 12. StewartTut
 13. RobertEndak
 14. MichaelDem
 15. AaronHauth
 16. MichaelGaw
 17. LarryWak
 18. MichaelDem
 19. AaronHauth
 20. MichaelGaw
 21. CharlesTon

  mobic

  Reply
 22. AaronHauth
 23. CharlesTon
 24. CharlesTon
 25. Alvinanymn
 26. CharlesTon
 27. CharlesTon
 28. MichaelDem
 29. Alvinanymn
 30. CharlesTon
 31. CharlesTon
 32. CharlesTon
 33. CharlesTon
 34. MichaelGaw
 35. StewartTut
 36. CharlesTon
 37. CharlesTon
 38. CharlesTon
 39. MichaelGaw
 40. CharlesTon
 41. AaronHauth
 42. MichaelGaw
 43. CharlesTon
 44. AaronHauth
 45. CharlesTon
 46. RobertEndak

  Reply
 47. MichaelDem
 48. Alvinanymn
 49. MichaelGaw
 50. MichaelDem
 51. Alvinanymn
 52. CharlesTon
 53. MichaelDem
 54. LarryWak
 55. CharlesTon
 56. Alvinanymn
 57. CATALINA BENJAMIN

  paskola! paskola !! paskola !!!
  Ar ieškote patikimos ir akredituotos privačios paskolos bendrovės, kuri teikia paskolas visą gyvenimą. Mes siūlome visų rūšių paskolas labai greitai ir lengvai, asmeninės paskolos, automobilių paskolos, hipotekos paskolos, studentų paskolos, verslo paskolos, investicinės paskolos, skolų konsolidavimas ir daug daugiau. Ar jus bankai ir kitos finansinės institucijos atmetė? Ar jums reikia konsolidavimo paskolos ar hipotekos? Nepamirškite, kad esame čia, kad visas savo finansines problemas padarytų praeityje. Mes skolinome lėšas asmenims ir įmonėms, kuriems reikalinga finansinė parama 2%. Nr socialinio draudimo numerio reikalaujama ir kredito patikrinimas nereikalingas, 100% garantuotas. Noriu pasinaudoti šia priemone ir informuoti jus, kad mes teikiame patikimą ir palaikomą pagalbą, ir mes mielai jums pasiūlysime paskolą.
  Tada atsiųskite mums el. Laišką adresu: (benjamincatalinaloanfirm@gmail.com) kreiptis dėl paskolos

  Reply
 58. Alvinanymn
 59. Alvinanymn
 60. MichaelDem
 61. CharlesTon
 62. MichaelDem
 63. MichaelDem
 64. MichaelDem
 65. MichaelGaw
 66. CharlesTon

  lasix

  Reply
 67. CharlesTon
 68. AaronHauth
 69. chase car loan

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos