Individuali veikla: kokius mokesčius reikia mokėti? (2)

Pirmoje dalyje kalbėjau apie tai, kas apskritai yra individuali veikla, kokiais būdais galima ją vykdyti ir kokie mokesčiai atsiranda įsigijus verslo liudijimą. Tikiuosi, Jūs ją perskaitėte. Šiandien apie individualią veiklą pagal pažymą.

Kaip gauti individualios veiklos pažymą?

Individuali veikla pagal pažymą reiškia, kad pradėjęs vykdyti individualią veiklą Jūs tiesiog pranešate Valstybinei mokesčių inspekcijai, jog tą darote. Dėl to niekam nieko mokėti nereikia. Pranešti galite nuvykę į VMI arba prisijungę prie Mano VMI internetinių paslaugų. Jeigu rinksitės pastarąjį būdą, meniu ieškokite „Paslaugos“, o tada prašymo REG812. Jeigu viską supildysite teisingai, po kelių dienų gausite pranešimą, kad Jūsų veikla užregistruota. Tada prisijungę prie Mano VMI rasite savo individualios veiklos pažymą. Ją galite atsispausdinti. Svarbiausias dalykas, kurio Jums reikės, yra pažymos numeris. Jį labai patogu naudoti sutartyse ir sąskaitose vietoj asmens kodo.

Kokius mokesčius reikės mokėti?

Priešingai nei verslo liudijimo atveju, mokesčių sumos nėra fiksuotos. Jos, su tam tikromis išimtimis, priklausys nuo to, kiek uždirbsite pelno. Taip, taip! Pelno, o ne pajamų. Tačiau prieš pradėdama aiškinti, kaip apskaičiuoti pelną, noriu parašyti, kokie mokesčių tarifai taikomi.

Gyventojų pajamų mokestis (GPM). Bendru atveju gyventojų pajamų mokesčio tarifas yra 5 proc. Tačiau jeigu Jūsų veikla priskiriama laisvajai profesijai, Jums teks mokėti 15 proc. Labai grubiai tariant, profesija yra laikoma laisva, kai Jūs teikiate intelektualias paslaugas. Populiariausi pavyzdžiai: teisinė, apskaitininko, auditoriaus, buhalterio, lobisto, finansų konsultanto, mokesčių konsultanto, architekto, inžinieriaus, dizainerio, gydytojo, psichologo, žurnalisto, maklerio, brokerio veiklos. Labai aiškaus apibrėžimo nėra, tad geriausia paklausti VMI ir dar paklausinėti panašias paslaugas teikiančių kolegų, laisva čia ta Jūsų profesija ar nelaisva.

Gyventojų pajamų mokestis sumokamas už visus metus kalendoriniams metams pasibaigus. Užpildoma deklaracija, joje apskaičiuojama mokėtina suma, kuri iki gegužės 1 d. turi būti sumokėta į biudžetą.

Valstybinio socialinio draudimo įmokos (VSD). Valstybinio socialinio draudimo įmokų tarifas yra 29,7 proc. Jeigu dalyvaujate papildomame pensijų kaupime, prisideda dar 2 proc. ir iš viso gaunasi 31,7 proc. Tačiau atkreipiu dėmesį, kad sodros mokesčiai mokami ne nuo viso, o nuo pusės pelno (netrukus papasakosiu, kaip tai atrodo praktiškai), tad realiai tarifas yra 14,85–15,85 proc. Be to, yra nustatytos VSD įmokų lubos. Jos per metus negali būti didesnės nei būtų mokamos nuo 28 vidutinių darbo užmokesčių. 2017 metais VSD įmokos nebus didesnės nei 6 163,82 Eur. Tam reikia uždirbti 40–60 tūkst. Eur pajamų per metus (nelygu, kiek sąnaudų patirsite).

VSD įmokas galima mokėti avansu už kiekvieną mėnesį arba kalendoriniams metams pasibaigus už visus metus iki kitų metų gegužės 1 dienos.

Privalomojo sveikatos draudimo įmokos (PSD). Privalomojo sveikatos draudimo įmokų tarifas yra 9 proc. Šios įmokos taip pat skaičiuojamos nuo pusės pelno ir joms taip pat taikomos lubos. Už 2017 metus mokėtina PSD įmokų suma nebus didesnė nei 1 867,82 Eur.

PSD turi ir „grindis“. Jūs privalote kas mėnesį sumokėti 9 proc. nuo minimalios mėnesinės algos. Šiuo metu tai būtų 34,20 Eur. Jeigu neturite pajamų, GPM ir VSD mokėti nereikės. Tačiau 34,20 Eur PSD privalės būti sumokėtos net jei nieko neuždirbsite. Nuo tokio kasmėnesinio PSD mokėjimo atleidžiami tik tie, kurie dirba pagal darbo sutartį ir moka PSD nuo darbo užmokesčio, o taip pat valstybės lėšomis draudžiami: pensininkai, neįgalieji, vaikus iki 8 metų auginantys tėvai ir kt.

Pasibaigus metams susiskaičiuosite, kiek turėjote sumokėti (pusę pelno daugindami iš 9 proc.) ir kiek sumokėjote. Gautą skirtumą turėsite padengti iki gegužės 1 d.

Kaip apskaičiuoti mokėtinas sumas?

Pelnas, nuo kurio skaičiuojami mokesčiai, gali būti apskaičiuojamas dviem būdais:

I variantas. Renkate sąskaitas, skaičiuojate padarytas išlaidas ir jų sumą atimate iš uždirbtų pajamų;
II variantas. Numojate ranka į visą tą vargą ir tiesiog iš pajamų atimate 30 proc., kuriuos pavadinate išlaidomis.

I variantas. Jeigu pasirinkote pelną skaičiuoti atimdami realiai patirtas išlaidas, skaičiuojant gyventojų pajamų mokestį VSD ir PSD įmokos taip pat laikomos išlaidomis. Sudėtingai skamba? Eikime pažingsniui.

1 žingsnis. Apskaičiuojame pelną – iš pajamų atimame realiai patirtas išlaidas (be VSD ir PSD sumų). Tarkime, uždirbote 20 000 Eur ir patyrėte 4 000 Eur išlaidų. Jūsų pelnas bus 16 000 Eur.

2 žingsnis. Apskaičiuojame VSD ir PSD įmokų bazę. Toji bazė yra 1 žingsnyje apskaičiuotas pelnas, padalintas iš dviejų: 16 000 Eur : 2 = 8 000 Eur.

3 žingsnis. Apskaičiuojame VSD ir PSD įmokų sumą. 2 žingsnyje apskaičiuotą įmokų bazę padauginame iš VSD ir PSD įmokų tarifų. Jums reikės sumokėti 2 376 Eur (8 000 € × 29,7 %) (tarkime, kad papildomame pensijų kaupime nedalyvaujate). Taip pat turėsite sumokėti 720 Eur (8 000 € × 9 %) PSD įmokų.

4 žingsnis. Apskaičiuojame gyventojų pajamų mokesčio bazę. Ji yra 1 žingsnyje apskaičiuotas pelnas, sumažintas 3 žingsnyje apskaičiuotomis VSD ir PSD įmokomis: 16 000 € – 2 376 € – 720 € = 12 904 €.

5 žingsnis. Apskaičiuojame gyventojų pajamų mokestį. 4 žingsnyje apskaičiuotą mokesčio bazę padauginame iš gyventojų pajamų mokesčio tarifo. Tarkime, Jūs nesate laisvosios profesijos atstovas, todėl Jums reikės sumokėti 645 Eur (12 904 € × 5 %) gyventojų pajamų mokesčio.

II variantas. Jeigu nusprendžiate pasinaudoti galimybe iš pajamų atimti 30 proc. kaip menamas išlaidas, skaičiuoti daug paprasčiau. Tačiau atkreipiu dėmesį, kad šio varianto taikyti negalite, jeigu gaunate individualios veiklos pajamų iš savo darbdavio. Tada Jums lieka I variantas.

1 žingsnis. Apskaičiuojame pelną. Iš pajamų atimame realiai patirtas išlaidas (be VSD ir PSD sumų). Tarkime, uždirbote 20 000 Eur. Jūsų pelnas bus 14 000 Eur (20 000 € – (20 000 € × 30 %)).

2 žingsnis. Apskaičiuojame VSD ir PSD įmokų bazę. Tai yra pusė 1 žingsnyje apskaičiuoto pelno (14 000 €: 2 = 7 000 €).

3 žingsnis. Apskaičiuojame VSD ir PSD įmokų sumą. 2 žingsnyje apskaičiuotą įmokų bazę padauginame iš VSD ir PSD įmokų tarifų. Jums reikės sumokėti 2 079 Eur (7 000 € × 29,7 %) VSD įmokų ir 630 Eur (7 000 € × 9 %) PSD įmokų.

4 žingsnis. Apskaičiuojame gyventojų pajamų mokestį. 1 žingsnyje apskaičiuotą pelną padauginame iš gyventojų pajamų mokesčio tarifo: 14 000 € × 5 % = 700 €.

Kas pigiau?

Į šį klausimą galite atsakyti tik Jūs pats. Viskas taip individualu, kad belieka atsisėsti ir skaičiuoti. Netgi šiandien aptartame pavyzdyje gavome skirtingas mokesčių sumas, nors pajamos ir išlaidos buvo vienodos. Pirmame variante reikėjo mokėti daugiau VSD ir PSD įmokų nei antrame, tačiau antrame variante teko sumokėti daugiau GPM. Tad tiesiog įsivertinkite savo pajamas ir sąnaudas ir skaičiuokite.

 

 

Dabar spauskit ir dalinkitės Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Tumblr
Tumblr
0Share on LinkedIn
Linkedin

143 Comments

 1. Kornelija

  Sveiki. O jei išlaidos nepatirtos, ar galima tai nurodyti? Ar sumažėja mokesčių suma?

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Jeigu nepatiriate jokių jokių išlaidų (bet taip retai būna, juk ir telefoną greičiausiai turite, ir internetu naudojatės), galite rinktis II variantą – pajamas susimažinti trečdalius ir dėl to Jums sumažės mokesčiai.

  2. Nerijus

   Sveiki norejau pasiteirauti jei vykdau veikla pagal pažyma ir turiu ilgalaiki turta tarkim masazo stala kuris pirktas is uzsienio su saskata faktura jis devisi, kuriame skiirsnyje knygoje “ Gyventoju individualios veiklos pajamu- islaidu paskaitos zurnale “ tai turetu atsispindeti ir kaip kas menesi as tureciau apskaiciuoti i nusidevejima , islaidas .
   Ar man verta traukti ji i ilgalaiki turta zurnale.
   Antra kai perku prekes, kad ir vienkartines ar turiu kaupti cekius ar ne?
   Trecia, jei itrauksiu ilgalaiki turta, nusidevejima klientui atvykus as privalau rasyti saskaita faktura ?
   Dekoju is anksto .

 2. Jonas

  Ačiū, supratau, kad iki gegužės 1d. reikia susimokėti ne tik 15% GPM, bet ir VSD už tuos mėnesius, kai gauni pajamų.

  Bent jau PSD nuplaukia, nes pagrindinė darbovietė sumoka.

  Dar kartelį ačiū.

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Jonai, PSD turėsite susimokėti 9 proc. nuo pusės pelno. Tiesiog nereikės mokėti kas mėnesį 34,20 Eur.

  2. Ramunė

   Tai iš viso SODRAI reikia sumokėti 37,7% nuo pusės pelno? Net jei papildomai turi ir su darbo santykiais susijusias pajamas ir darbdavys kas mėn. moka?

  3. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Ramune, taip, sodrą reikia mokėti nuo pusės pelno. Nėra skirtumo, dirbate Jūs ar ne, mokesčius privalote mokėti nuo visų uždirbtų pajamų / pelno.

 3. Dmitrij

  Sveiki,
  Dekoju uz paaiskinima. Labai pravartus.

  Papildomai noriu suprasti, verciantis individualia veikla pagal pazyma.. Etejus laikui susimoketi mokesciu pazymi kad patirtos islaidos buvo 30%, ar tai reikia kazkuom pagristi?
  Toks pat klausimas butu ir apie pirmaji varianta – ar reikia irodineti VMI ar kitur is kur atsirado islaidos? Ir kaip tai geriau padaryti…

  Dekoju.

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Dmitrij, malonu girdėti.
   Jeigu pasirinksite pirmą variantą, reikės rinkti sąskaitas. Nusipirksite popieriaus ir prašote, kad išrašytų sąskaitą faktūrą. Viską kaupiate ir įrašote į pajamų ir išlaidų žurnalą (aš šį kartą apie apskaitą nerašiau, bet jei bus įdomu, galėsiu parašyti). Metų gale susumuojate visas išlaidas ir nurodote kaip savo išlaidas. Jokių dokumentų niekam nešti nereikės, tačiau VMI gali sugalvoti Jus patikrinti. Tada turėsite per trumpą laiką pristatyti visus dokumentus.
   Jeigu pasirenkate antrą variantą, sąskaitų rinkti nereikia. Tiesiog nurodote, kad Jūs savo išlaidomis laikote 30 proc. pajamų ir viskas.

  2. Dmitrij

   Brigita,

   Dekoju uz greitai atsakyma. Labai aiskiai ir lengvai skaitosi. Delto jeigu turesite laiko ir noro aprasyti pati apskaitos principa ir islaidu zurnala, man asmeniskai bus idomu.
   Geros dienos.

 4. Arta

  Sveiki, puikus straipsniukas viskas vienoje vietoje ir glaustai išaiškinta. Man įdomu dėl apskaitos pelnas grindžiamas SF arba pvm SF. Bet jas rašome kaip paslauga yra pilnai suteikta. O jeigu nesutampa apmokėjimas-suteikimas, prasideda tokia painiava su pinigu priėmimo kvitais,kad užsiverčių poperiais. Ar galima kažkaip paprasčiau, o gal kas pasikeitė. Būtų įdomu sužinot

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Pinigų priėmimo kvitas yra reikalingas pinigų gavimo faktui įforminti. Galima, aišku, ir kitus dokumentus naudoti (pavyzdžiui, kasos aparato kvitą). Bet nieko nenaudojant nėra įrodymų, kad pinigai buvo mokėti. Tai ypač aktualu pinigų mokėtojui. Kai atsiskaitymai daromi bankiniu pavedimu, kvitų nereikia. Tad jeigu įmanoma, siūlau tuo naudotis.
   Beje, pajamos gali būti apskaitomos pinigų arba kaupimo principais. Jeigu neturite ilgalaikio turto, pajamos gali būti pripažįstamos tik tada, kai gaunate pinigus (jeigu pinigų nėra, nereikia ir mokesčių mokėti). Bet jeigu turite ilgalaikio turto, tada jau tik pagal sąskaitas, t. y. kada paslauga suteikta, nesvarbu, gavote pinigus ar negavote.

 5. Artiom

  Sveiki!
  Aciu uz Jusu straipsni, tai labai padejo!
  Tik turiu dar kelis klausimus…

  As lapkricio menesi gryzau i Lietuva ir kolkas niekur nedirbu. Noriu uzssimti IV (svetainiu kurimas). Jeigu as atlyksiu kazkiek uzsakymu iki geguzes 1 d. ar as turesiu deklaruoti pajamas? Ar jau tik 2018 metais?

  Ar galima VSD, PSD ir GPM apmoketi viena karta per metus? Ar PSD butina moketi kasmenesi?

  Ir dar vienas klausimas: as nuo lapkricio menesio nemokejau PSD, gal kur nors galima paziureti kiek esu skolingas?

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Džiaugiuosi, kad patiko.

   Iki gegužės 1 d. reikės deklaruoti tai, ką uždirbote per 2016 m. O ką uždirbsite šiemet pradedant sausio 1 d., deklaruosite iki 2018 m. gegužės 1 d.

   Jeigu niekur nedirbate, nesate neįgalus, neturite vaikų iki 8 metų, nesate pensininkas, turite kas mėnesį mokėti PSD. VSD ir GPM galite mokėti vieną kartą per metus iki 2018 m. gegužės 1 d.

   Pasitikrinti savo PSD skolą galite čia: https://draudejai.sodra.lt/psd_imoku_skola/

 6. Vilius

  Labas,

  Ačiū už straipsnį, padėjo lengviau susigaudyti. Tik turiu vieną klausimą: jeigu aš esu studentas, vykdantis IV, ar aš turiu sumokėti 9% PSD?

  Dėkui!

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Viliau, ačiū už gerus žodžius.
   34,20 Eur PSD kas mėnesį galite nemokėti, jeigu studijuojate Lietuvos arba kitos ES valstybės aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės arba dieninės studijų formų studijų programą. Taip parašyta Sveikatos draudimo įstatymo 6 straipsnyje.
   Tačiau vis vien turėsite sumokėti 9 proc. PSD nuo uždirbto pelno.

 7. Remis

  Labai aiškiai ir išsamiai paaiškinta. Turiu vieną klausimą. Renku sąskaitas faktūras ir pateiksiu jas prie išlaidų, tačiau nevisi tiekėjai (fiziniai asmenys) sutinka išrašyti sąskaitą faktūrą, net jei ir būnu paruošęs šablonus. Kaip elgtis tokiu atveju? Jei neįtrauksiu šių pinigų į išlaidas – padidės mokesčiai. Didžioji mano tiekėjų yra pavieniai fiziniai asmenys. 30% nenoriu rinktis, kadangi jaučiu, kad mano išlaidos gerokai didesnės. Ar kito varianto neturiu?

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Nelabai žinau, kuo Jūsų minėti fiziniai asmenys užsiima. Bet jeigu jų veikla tokia, kad jie privalėtų registruoti individualią veiklą (ne vieną kartą kažką parduoda, o nuolat pardavinėja), tai jau gaunasi šešėlinė ekonomika. Jie privalo išrašyti sąskaitą. Ir nieko Jūs padaryti negalite. Nebent VMI paskųsti.
   Bet jeigu Jūs kažką supirkinėjate iš pavienių fizinių asmenų, jie ir neturi Jums išrašyti sąskaitos. Tuomet sudaromos sutartys, perdavimo aktai ir taip pagrindžiamos išlaidos. Čia yra komentaras apie tai. Jūs, žinoma, ne įmonė, bet veikiate tuo pačiu principu. Gal rasite ką naudinga. Arba galite paskambinti į VMI ir Jums maloniai paaiškins, ką daryti konkrečiai Jūsų atveju.

 8. Laura

  Laba diena. Vykdau individualią veiklą pagal pažymą ir niekur nerandu kaip apskaityti patirtas išlaidas dėl bankinių paslaugų mokesčių ir Paypalo mokesčių. Banke galiu išsitraukti tik išrašą, bet turiu įtarimą, kad jo neužtenka, o Paypalas duoda tik statementą, bet ne invoice. Klausimas ar galiu naudoti statementą ir išrašą ir nesukti galvos, ar ką daryti? Ačiū už pagalbą.

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Iš banko užteks atsispausdinti išrašą. Nelabai žinau, kaip veikia PayPal (atsilikus, ką ir sakyti), bet tikriausiai Jūsų minėtas statement ir bus išrašo analogas.

 9. Lidija

  Ačiū Jums!
  Gal dar galėtumėt patikslinti, kas dar be pensininkų, neįgaliųjų, vaikus iki 8m. auginančių, yra valstybės lėšomis draudžiami, kuriems nereikia mokėti kasmėnesinio PSD (jei tą mėnesį jie nagavo pajamų)?

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Lidija, tų asmenų yra ilgas sąrašas. Jie surašyti Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 6 str. 4 dalyje.

 10. Vija

  Sveiki, ar asmenims, kurie dirba pagal darbo sutartį, bet kartu ir vykdo individualiá veiklá, reikia moketi ir PSD ir VSD kiekviená menesį, jei ta mėnesį gaunamos pajamos pagal individualiá veiklá?

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Vija, jeigu gaunate darbo užmokestį, kas mėnesį PSD ir VSD mokėti nereikia.

  2. Arvydas

   Laba diena,
   vistiek nesupratau, jei dirbi pagal darbo sutartį, ir papildomai vykdai individualią veiklą pagal pažymą, reikia mokėti PSD ir VSD, ar nereikia?
   Vienoj vietoj rašot, kad reikia, čia rašot kad nereikia…

 11. Konfucijus

  Sveiki ,
  Norečiau paklausti , kaip bus su mokesčių mokėjimu, jei išlaidos (sąnaudos) gavosi didesnės nei pajamos. Pateikiu pvz.: prekiaujant įranga, vykdydamas užsakymą sumokėjau ir atsivežiau prekę iš kitos šalies tiekėjo. Bet užsakovas atsisakė ją pirkti ir prekė liko mano „sandėlyje“ , pinigai sumokėti ir „įšaldyti“ neribotam laikui, nes prekė specifinė. Piniginiu atžvilgiu sumokėta suma didesnė nei gautos pajamos.

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Jeigu pajamas ir išlaidas apskaitote pinigų principu. t. y. pajamas pripažįstate tada, kai faktiškai gaunate pinigus, tai tiesiog turėsite 0 Eur pelno ir nebus jokių mokesčių (tik VMI gali sugalvoti patikrinti, jei sumos didelės). Jeigu apskaitote kaupimo principu, t. y. pajamas pripažįstate ne kai gaunate pinigus, o kai išrašote sąskaitą, tada nuostolius galima perkelti į sekančius metus. Bet šiemet vis tiek jei pelnas 0 Eur, bus 0 mokesčių.

 12. Rita

  Norejau elementariu poros klausimeliu paklausti, buciau dekinga uz atsakymus: 1. Kada reikia moketi mokesciu VSD, GPM ? Pries pildant deklaracija ? ar po ? Gal zinote i kokia saskaita ir kur tuos GMP ir VSD kodukus rasyti ? nes bandziau pildyti 2016 metu deklracija ir kol nepildau, pliuso yra 195 eur, kai uzpildau lieka tik 35 Eur pliusas.
  Dirbau 2016 metus iki rugpjucio viesbutyje o nuo rugpjucio indviduali veikla. Buciau labai dekinga uz pagalba

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Patogiau, be abejo, susimokėti po supildymo. Pildydama Jūs apskaičiuojate, kiek mokesčių turėsite sumokėti, o tada jau ir sumokate.
   Jeigu gerai suprantu, kai supildote deklaraciją, Jums sumažėja GPM permoka. Greičiausiai Jums GPM visai nereikės mokėti, o dar ir grąžins.

 13. Gerda

  Aciu uz straipsnius ir pagalba toj visoj painevoje. Turiu dar klausimeli. Mes esame daugiavaike seima,vyras atsidarineja savo garaze servisa ir tiesiog nezinome ka geriau pasirinkti ar individualia veikla ar ka kt. prasau patarkite. As gaunu motinystes atostogu ismokas is Sodros uz mazyli vaika. Ar jam bus taikomos kokios nors mokesciu nuolaidos ar kt.? Labai aciu.

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Jeigu vaikas ir vyro, tai jis neprivalės mokėti tų privaloma 34 Eur PSD įmokų. Daugiau papildomų lengvatų iš to, ką parašėte, nežinau.
   Jums reikia pasiskaičiuoti, kiek kainuoja verslo liudijimas. Kadangi servisas, tai teks tikriausiai 5-6 dienas per savaitę dirbti. Gali brangiai kainuoti. Tada paskaičiuokite, kiek maždaug planuojate uždirbti pajamų, kokios sąnaudos nusimato ir kiek bus mokesčių nuo pelno. Ir palyginkite, kas mažiau: verslo liudijimo mokesčiai ar mokesčiai nuo pelno.

 14. Simonas

  Laba diena, vykdau individualią veiklą ir kaupiu penciją savo lėšomis, todėl yra klaustukų dėl VSD paskaičiavimo, nes man turėtu prisidėti 1% todėl norėčiau sužinoti kur būtų galima pasitikrinti kiek reikia sumokėti VSDpo deklaracijos užpildymo.

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Negaliu tiksliai pasakyti. Pamėginkite prisijungti prie savo asmeninės paskyros sodroje ir paieškoti ataskaitos.

 15. Lina

  Labas vakaras,
  Labai aćiú už straipsni,glaustai ir aiškiai.
  Tiek daug prisiskaičius gugleje,tik pas Jumis supratau)
  Lauksime kitų patarimu ir mokymų.
  Ir ačiū ,kad skiriate laiko atsakymams komentaruose,kurie irgi padeda daugiau suprasti.
  Laimingai Jums viskame

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Ačiū, Lina, už gerus žodžius! 🙂

 16. LB

  Sveiki

  O ka reiskia,,psd turi grindis“? – ar tai galioja neigaliesiems?
  ačiu

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Neįgalieji PSD moka tik nuo pelno. Jiems neprivaloma mokėti 34 Eur kas mėnesį. Kitaip tariant, jiems „grindys“ netaikomos.

 17. Lidija

  Laba diena,
  turiu porą klausimų:
  1) ar skirtingoms IDV rūšims reikia skirtingų IDV pažymų (tarkim tinklinio marketingo vaikla ir paveikslų tapyba)?
  2) ar dailininkui, dirbančiam pagal IDV, GPM yra 5 proc.?

  Dėkoju iš anksto už jūsų atsakymus. Sėkmės Jums!

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Laba diena, Lidija.

   1) pažyma viena, tačiau reikia užregistruoti dvi veiklas: marketingo ir tapybos. Jūsų pažymoje bus nurodyta, kad tokias veiklas vykdote.
   2) 5 proc., jeigu užsiimate menine kūryba pagal 900300 kodą.

 18. Kristina Š.

  Laba diena, norėjau pasiteirauti, kaip apskaičiuoti VSD ir PSD, jei dirbi pagrindinėje darbovietėje ir papildomai vertiesi pagal individualios veiklos pažymą?

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Tiesiog taip ir skaičiuoti – pagal formulę. Mokesčio tarifą padauginti iš pusės pelno.

 19. Saulė

  Sveiki, Brigita, Labai ačiū už aiškų ir informatyvų straipsniuką.
  Noriu dar truputį pasitikslinti: dirbant pagal darbo sutartį ir papildomai verčiantis inividualia veikla (+ auginant vaiką iki 8 metų), bei apskaitant faktines išlaidas pagal čekius ir sąskaitas- jeigu gale metų paskaičiavus pajamas ir išlaidas pasirodo, kad veikla buvo nuostolinga ir išlaidos viršija pajamas- ar vis tiek reikia mokėti 9% PSD? Jei taip- kiek tai sudarytų už visus metus- 34,20 x 12? Nes iš pasakymo „Nuo tokio kasmėnesinio PSD mokėjimo atleidžiami… vaikus iki 8 metų auginantys tėvai“ nelabai supratau, ar atleidžiami tik nuo to, kad mokesčio nereikia mokėti KAS MĖNESĮ, ar nuo įmokų atleidžiami visiškai? VSD bei GPM, kaip suprantu, mokėti nereikia, tiesa?
  Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  Reply
 20. Marija

  sveiki, pirmiausia Ačiū, kad tokia esate 🙂 Gelbėjimo ratas skęstantiems naujuose vandenyse 🙂 Aš tikriausiai labai nerimtai pasirodysiu su savo klausimu, bet, o ką daryti 🙂 Mano veikla kūrybinė, rašau scenarijus, todėl išlaidų kaip ir neturiu. Metų gale labai nenoriu patirti mokesčių priepuolio, todėl tik gavus sumą norėčiau žinoti kiek procentų mokesčių turiu numinusuoti, kad ramiai atsidėčiau ne man skirtus pinigus. Turiu darbo santykius, plius auginu vaikus iki 8 metų.
  Jei galėsite atsakyti į mano klausimą – nėra žodžių, kokia būsiu laiminga 🙂

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Marija, nerimtai atrodo tie, kurie kažko nežino ir bijo paklausti. Na, mokesčių apskaičiavimo formulė ta pati, ar Jūs visiems metams skaičiuosite, ar konkrečioms sumoms. Pusę pelno padauginate iš sodros ir PSD tarifų, visą pelną iš GPM tarifo ir gaunate, kiek reikės mokesčių. Labai apytiksliai kalbant, jeigu mokate 5 proc. GPM ir taikote 30 proc. atskaitymų, tai kažkur penktadalį sumos reikėtų atidėti mokesčiams.

 21. Jonas

  Laba diena,
  Ar galiu dirbti su partneriais iš užsienio ir kaip jiems išrašomos sąskaitos už atliktas paslaugas

  Reply
 22. Miroslav

  Sveiki,

  Šiuo metu gyvenu užsienyje, tačiau man teko teko girdėti kad tokiu atveju vis tiek galiu Lietuvoje išsiimti individualios veiklos pažymą ir deklaruoti bei mokėti visus mokesčius Lietuvoje. Gal žinote, ar šiuo atveju būčiau atleistas nuo PSD mokėjimo (esu deklaravęs išvykimą iš Lietuvos)?

  Ačiū!

  Reply
  1. Jurgita

   Būsite pilnai atleistas nuo PSD – nei mėnesinio, nei gale metų nereiks mokėti. Tokiu atveju priklauso tik VSD ir GMP. Bėda ta, kad pati sodra čia tiksliai nežino visų niunsų, ir labai ilgai teko su jais aiškintis, kai man pačiai už pernai metus deklaruoti reikėjo ir mokėti – gal penkis galvojo ir persigalvojo ir keitė sumą, kol galiausiai sugalvojo, kad jeigu tuo metu pilnai deklaravus išvykimą buvau, tai pilnai ir nuo psd atleista buvau 🙂

   Grįžus gyventi į lietuvą reiks nepamiršti atsinaujinti veiklos pažymos!

 23. Rasa

  LABA DIENA,

  Norėčiau paklausti, esu PVM mokėtoja ir užregistravusi dvi veiklas. Kaip reikia mokėti Sodra, jei vienos veiklos moku lubas. Ar ir kitos veiklos reikia moketi Sodrą? Abi veiklas skaičiuoti kaupimo principu? (nes vienos veiklos neturiu sąnaudų)

  Reply
 24. karolis

  sveiki. buciau dekungas uz pagalba vienu klausimu. esu atsidares individualia veikla pries mazdaug 15 menesiu ir nesu dirbes ir nei karto nemokejas sodrai ar ligoniu kasom, taip pat nesu deklaraves pajemu. dabar dirbu uzsienyje ir grizes ketinu nutraukti veikla. mazdaug kiek galiu tiketis susimoketi valstybei uz visa ta malonuma. kvailai ir neapgalvotai pasielgiau aip darydamas, pats ta suprantu. lauksiu atsakymo, aciu

  Reply
 25. Brigita

  Sveiki,ar uzsiimant individualia veikla pagal pazyma butina banke atsidaryti saskaita specialiai verslui ar pakanka tiesiog paprastos saskaitos?

  Reply
 26. Daiva

  Laba diena.Gal galit paaiškinti,ar yra kokios lengvatos turint invalidumą ir dirbant pagal individualią veiklą?
  Dėkoju.

  Reply
 27. Sandra

  O jei dirbi tik su individualia veikla, koks darbo stažas kaupiasi?

  Reply
 28. Irmantas

  Laba diena. Norėjau paklausti išsiėmes individualios veiklos pažymą, bet jos nevykdau ir dirbu samdomą darbą. Ar reiks man mokėt PSD?

  Reply
 29. Anolita

  Labas vakaras, įsigijus individualią pažymą, už kokią sumą galima įsivežti maisto prekių iš Lenkijos. Nuo kokios apyvartos ar pelno tampi PVM mokėtoju?

  Reply
  1. Ausra

   Dirbu ind veikla su pažyma, įsigijau prekybines įrangos, vaizdo kameras, reklaminę iskabą. Ar galiu išleistus pinigėlius nurašyti į sąnaudas (išlaidas). Įsigijimo domumentus turiu.

 30. Ibragim

  Sveiki, noriu pradėti vykdyti IV, bet niekaip negaliu išsiaiškinti kaip tą PSD mokėti reikia. Turiu mokėti 9% nuo pusės savo pelno ir dar turiu mokėt 9% nuo minimalios algos. Tai klausimas, jeigu moku 9% nuo pusės pelno tai dar papildomai turiu sumokėt ~32€,kas mėnesį? Iš kur atsiranda tas skirtumas, kuri reikia padengt iki metų pabaigos? Kas bus jeigu pelnas per metus neviršys 30€, turėsiu mokėti ~32€ kas mėnesį vėliau padengti skirtumą? Jeigu taip tai mano paskaičiavimais reikia gauti 435+ € pelną, kad neeiti į minusą, išeina tada, kad labiau apsimoka slėpti pajamas. Ar apsimoka iš viso vykdyti IV gaunant tokias mažas pajamas?

  Reply
 31. Karina

  Laba diena, Dovidaitė Brigita,

  Vykdau individualią veiklą pagal pažymą prekyba internetu. Ar išlaidas už pačią internetinę parduotuvę (už kuria sumokėjau iškart už du metus) galiu priskirti prie ilgalaikio turto ir paskirstyti per du metus?

  AR būtina buvo kažką priduoti VMI ir Sodrai, jeigu nei pirmus metus nei antrus metus pelno nebuvo, nors pajamos buvo, bet išlaidos už pačią internetinę parduotuvę viršijo pajamas?

  Ar reikia kokius popierius priduoti, jei antrais kalendoriniais metais baigia galioti internetinė parduotuvė ir tuo pačiu uždarau individualią veiklą pagal pažymą?

  Didelis dėkui, jei atsakysite, labai padės.

  Reply
 32. Kotryna

  Laba diena Brigita,

  Jeigu aš dirbu su individualios veiklos pažyma ir esu vieniša mama auginanti vaiką 3metų kiek man reikia mokėti PSD ? Skambinau į sodrą, tačiau tai ir nesupratau ar PSD reikia mokėti deklaruojant gale metų ar kiekvieną mėnesį fiksuotą sumą? Kadangi viena auginu vaiką gal mano PSD turėtų būti mažesnis nei fiksuotas 34,20Eur ?

  Reply
 33. Asta

  Laba diena,
  Norėčiau paklausti, ar dirbant pagal individualios veiklos pažymą, konkrečiai – rašau straipsnius, fotografuoju, privalau mokėti rinkliavos mokestį už komunalinių atliekų surinkimą, nes pranešimą, tokį mokestį sumokėti jau gavau.Konkrečiai aš, dirbu namuose, pagal gyvenamąją vietą jau ir taip moku už komunalines atliekas. Viską darau kompiuteriu, tad jokio popieriuko į šiukšles neišmetu. Ką šiuo atveju daryti?

  Reply
  1. Asta

   Laba diena,
   Norėčiau paklausti, ar dirbant pagal individualios veiklos pažymą, konkrečiai – rašau straipsnius, fotografuoju, privalau mokėti rinkliavos mokestį už komunalinių atliekų surinkimą, nes pranešimą, tokį mokestį sumokėti jau gavau.Konkrečiai aš, dirbu namuose, pagal gyvenamąją vietą jau ir taip moku už komunalines atliekas. Viską darau kompiuteriu, tad jokio popieriuko į šiukšles neišmetu. Ką šiuo atveju daryti?

 34. Kristina

  Sveiki jeigu dirbu biudžetinės įstaigoje nepilną darbo dieną ir noriu atsidaryti individuale veiklą ar man reikės mokėti PSD ir VSD?

  Reply
 35. Lina

  Sveiki,

  Norėčiau kas mėnesį mokėti sveikatos draudimui, kaip tai padaryti?

  Reply
 36. Tautvydas

  Jeigu deklaravau internetu individualią veiklą ir pateikta forma buvo priimta bei nerasta jokių neatitikimų, iš kur man reikia sužinoti kiek ir kur reikia sumokėti mosesčių? Nes jokių pranešimų ar dar ko negavau pateikęs deklaraciją

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Matyt, dar nereikia mokėti, jeigu niekas nesusirado 🙂 GPM ir VSD mokami metams pasibaigus, t. y. tik 2019 m. PSD, jei nesate kitur draustas, mokamas kas mėnesį.

 37. jolanta

  Laba diena,
  Jeigu savarankiškai moki PSD kiekvieną mėnesį po 34,20 eur. tuomet teikiant deklaraciją jos jau nesiskaiciuoja? Ar gerai suprantu?

  Reply
  1. Dovidaitė Brigita (Post author)

   Jei jau sumokėjote, antrą kartą mokėti nereikės. Susimokėsite tik tiek, kiek dar trūksta pagal pajamas.

 38. Neringa

  Sveiki.Noriu sužinoti kiek turiu sumokėti mokesčių PSD ir VSD dirbant su patentu turiu pensiju kaupima esu trijų vaikų mama jauniausiam 6 metai ar yra kokių lengvatų

  Reply
 39. Rita

  Ačiū jums už puikų, išsamų, lengvai suprantamą straipsnį. Net aš viską supratau ir galėjau pasiskaičiuoti ir pasirinkti tinkamą variantą. Jūs Šaunuolė!!!!!

  Reply
 40. Vytautas

  Laba diena, niekur nerandu atsakymo į vieną klausimą. Jeigu vykdai IV ir esi PVM mokėtojas, yra galimybė susigrąžinti PVM per gaunamas sąskaitas, bet IV pasirinkti 30% išlaidas nepateikiant dokumentų? Dabar pvz tokia situacija, iš senai turiu asmeninę sutartį su apsaugos tarbyna, kuri saugo mano namus, tapus PVM mokėtoju, tos sąskaitos atsirado I.SAF kaip gaunamos, tai klausimas dabar nori nenori man teks pradėti kaupti sąskaitas, kad pasiekti 30% išlaidų, ar IV tai negalioja? Dėkui

  Reply
 41. Greta

  Noriu rinkti visas savo patirtas išlaidas, nes manau, kad jos viršys 30proc, taigi prašysiu saskaitų faktūrų. Kas jose turi atsispindėti? T.y. tie kas parduoda man prekes ką turi įrašyti? Užtenka mano vardo pavardės, ar dar turi būti mano asmens kodas, o gal mano individualios veiklos vykdymo pažymos nr ?

  Reply
 42. egle

  Sveiki, pernai t.y. 2017 metų liepos- rugsėjo mėnesiais turėjau nusipirkus verslo liudijimą ( 3 mėnėsius) ar privaloma man deklaruoti pajamas? ar turėčiau mokėti dar kažkokius mokesčius? Jeigu Vsd ir psd sumokėti.

  Reply
 43. Vita

  Sveiki,
  Kaip individuali veikla pagal pažymą atsispindi ar turi atsispindėti metinėje deklaracijoje?

  Reply
 44. Rima Skuciene

  Labas vakaras. Jei vygdau individuole veikla puse metu ar galiu rasyt nulius nes nieko neuzdirbau ir usidaryti noriu

  Reply
 45. Asta

  Laba diena, Dziaugiausi radusi jusu siuloma skaiciuokle .Kaip ir pasiskaiciavau savo mokescius , vmi deklaracija uzpildziau, kadangi metai buvo sunkus ,bent jau del vieno dziaugiuas ,kad ir maziau mokesciu teks moket,bet kai paskambinau i sodra suzinoti kiek jiems skolinga jie paskaiciavo dvigubai, ar gali buti ,kad jie ivele klaida, nes pgl sia skaiciuote mano gauta suma skiriasi i mazesne puse gerokai?2016 metu prekyba buvo sekmingesne ir suma metine buvo didesne,pgl 2016 ir 2017 metus ,bet pgl. sodros pskaiciavima kazkodel mokesciu suma 2017 metu beveik tokia pati kaip ir 2016.

  Reply
 46. Goda

  Laba diena,

  Vykdau IDV. Uždirbau 52000Eur. Kaip su registravimusi PVM mokėtoju? Ar nuo 45000 registruotis VMI? Kokia aplamai tvarka? Reikia samdyti buhalterį?
  Ačiū už atsakymą.

  Reply
 47. G

  Sveiki, pradejau vykdyti invidualia veikla, ir viskas labai painu, nes turiu invaliduma PSD nemoku o kaip su VSP? Kokius aplamai mokescius man reikia moketi? Galbut dar yra kazkokiu nuolaidu kuriu nezinau? Labai aciu uz atsakyma 🙂

  Reply
 48. M

  Susidūriau su įdomia situacija. Sodra nori iš manęs VSD ir PSD įmokų po metinio deklaravimo, bet esmė tokia, kad nors šie metai ir buvo pelningi (Pajamos – išlaidos > 0), bet iš ankstesnių metų buvo dideli nuostoliai. VMI deklaracijoje V9 laukelis leidžia įtraukti ankstesnių metų patirtus nuostolius. Bet kažkodėl Sodra tai ignoruoja. Dabar gaunasi taip, kad turiu kone realius nuostolius apmokestinti VSD ir PSD įmokomis. Logikos mažai. Būtų idomu išgirsti kokia yra teisybė.

  Reply
 49. odeta

  Sveiki
  Turiu 35% darbingumo. Noriu atidaryti internetine parduotuve prekiauti rubais.
  1.Ar galiu parduotuve registruoti tuo paciu adresu kuriuo gyvenu.Jei ateis VMI tikrinti kaip atskirs kurie rubai yra mano asmeniniai o kurie skirti pardavimui?Kokiu reiketu dokumentu ir kur juos gauti kad tokia problema neiskiltu?
  2.Kokius reiketu moketi mokescius ir kaip jie skaiciuotusi?
  3.As galvoju rinktis varijanta kai VMI nerodyciau saskaitu uz kiek as pirkau prekiu.Ar man butina tureti dokumenta is kur gavau prekias?Juk nevisada turguje perkant israsoma saskaita.
  Dekoju

  Reply
 50. europa financial growth

  Sveiki,
     Ar jums reikia skubios paskolos? susisiekite su „Europa“ finansinės ekonomikos augimo kompanija ir paskolinsite nuo 1000 iki 100 milijonų JAV dolerių asmenims, įmonėms ir bendradarbiaujančioms organizacijoms, kuriems reikalinga finansinė parama mažesne pagrįsta palūkanų norma yra 2%. Prašome susisiekti su mumis, jei norėtumėte gauti greitą ir lengvą paskolą per el. paštu Europafinancialgrowth@gmail.com.

  Reply
 51. roselyn james

  Sveiki.
  Ar jūs atsisakėte paskolos padirbtų paskolų kompanija, ar jums reikia skubios paskolos, kad atsiskaitytumėte už jūsų sąskaitas, ar jums reikia neužtikrintų paskolų, ar ieškote verslo paskolos? asmeninė paskola, būsto paskola, automobilio paskola, studentų paskola, skolos konsolidavimo paskola, rizikos kapitalas ir tt … mes atidarėme finansinių galimybių paskolas įmonėms ir asmenims, kurių palūkanų norma yra žema ir prieinama 2% palūkanų norma. jei jus domina skubiai paskolinti? Susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu: (ROSELYNJAMES19@GMAIL.COM) ir šiandien gaukite paskolą.

  Reply
 52. Aš Aldona iš Druskininkų Lietuva

  Aš tiesiog noriu pagerbti pono Theodore už gerą darbą, kuris daro, šis žmogus tikrai padėjo tiek daug, ir aš esu gyvas testimoney. Aš praėjusią savaitę kreipiuosi dėl paskolos, ir tai buvo labai sėkminga. Šiandien aš labai džiaugiuosi, kad pasakysiu jums visiems, kad radau gerą ir sąžiningą žmogų, kuris taip pat gali jums padėti finansiškai, bet kokiai skubiai paskolai, tiesiog susisiekite su juo el. paštu: theodorejamesonfinance@gmail.com

  Tai yra 100% tiesa.

  Aš Aldona iš Druskininkų Lietuva

  Reply
 53. washington finance

  Laba diena, aš esu ponas Kristus, ir aš noriu jus informuoti, kaip aš gavau paskolą,
     Aš gavau paskolą iš „Washington“ finansų, per trumpą 48 valandų laikotarpį,
    su tik 2% norma, aš noriu, kad jūs ten ieškote ir ieškote paskolos, taip pat susisiekite su „Washington“ finansais ir gaukite paskolą, nes kada nors kreipkitės į bendrovės tiesioginį el. pašto adresą (washingtonfinance511@gmail.com)

  Reply
 54. LARRY ELLISON

  Ar jums reikia tikros paskolos, kad atsiskaitytumėte už savo sąskaitas, pradėtumėte verslą ar bet kokią paskolą, susisiekite su ponu Larry Ellisonu adresu { larryellisonfinance@gmail.com }.

  Reply
 55. Loreta

  Skubiai reikia paskolos verslui? Aš patariu jums visiems kreiptis į poną Theodore už bet kokią paskolą. jis buvo labai malonu man ir mano vyrui, jis padėjo mūsų verslui augti, ir mes labai grafeful jam, todėl aš ir mano vyras nusprendė pasidalinti tai internete, kad pasakytų visiems apie šį gerą žmogų. jo kontaktinis el. pašto adresas yra (theodorejamesonfinance @ gmail . com)

  Reply
 56. VALDEMAR BRAZAUSKAS

  Mano vardas Valdemar Brazauskas. Aš gyvenu Vilniuje Lietuvoje, esu profetikos gydytojas, ir aš džiaugiuosi galėdamas jums pasakyti, kad gavau Jameson Finance paskolą išsiplėsti savo ligoninę. Nesijaudinkite kreiptis į juos už bet kokią jūsų pasirinktą paskolą, galite parašyti Theodore Jameson tiesiogiai el. Paštu: theodorejamesonfinance@gmail.com

  Reply
 57. Anna Vegas

  Aš ana pagal vardą. Aš gyvenu JAV, noriu pasinaudoti šia terpine, norėdamas įspėti visus paskolų ieškotojus, kad jie būtų labai atsargūs, nes visur yra sukčiai. Prieš keletą mėnesių aš buvau finansiškai įtemptas, o dėl savo beviltiškumo mane sukčiaujo keli internetiniai skolintojai. Aš buvau beveik prarastą viltį, kol mano draugas manęs nukreipė į labai patikimą skolintoją, vadinamąjį vyskupą Eliją, kuris skolina man 700 000 USD per 72 valandas be streso. Jei jums reikia bet kokios paskolos, tiesiog kreipkitės į jį šiuo adresu: (bishopelijahloanfirm002@hotmail.com) ARBA „WhatsApp“: +2349035555247 Aš naudoju šią terpę, kad įspėtų visus paskolų ieškotojus dėl pragaro, kurį aš praėjo per rankas tie apgaulingi skolintojai. Ir aš nenoriu, kad net mano priešas praeitų per tokį pragarą, kad perėjau į šių apgaulingų internetinių skolintojų rankas, taip pat norėčiau, kad padėtumėte man perduoti šią informaciją kitiems, kuriems taip pat reikia paskolos, kai tik jūs Aš taip pat gausiu paskolą iš vyskupo Elijos, meldžiuosi, kad Dievas jam duotų ilgą gyvenimą.

  Dievas jį palaimins amžinai.

  Anna Vegas

  Reply
 58. Jurate

  Laba diena . Norėčiau pasiteirauti kaip dėl sąskaitų butų. Toks variantas butų jei parduotuvėje dirbtų du žmones pasikeisdami. Abu dirbtų pagal individualia pažyma. Butu du skirtingi kasos aparatai. Kiekvienas naudotu savo darbo metu. Bet prekių gavimo saskaitos butų tik ant vieno žmogaus. Jis jas priskirtu kaip savo išlaidoms ir išminusuotu iš savo pelno. O kitas asmuo dirbtų be sąskaitų ir iš pelno atimtu tik 30%. Ar gali kitas žmogus dirbti parduotuvėje be prekių gavimo saskaitu. Dekui

  Reply
 59. alice

  kas cia per klausimai del paskolu? Straipsnis apie mokescius buvo nes niekas dorai Lietuvoje ju nesupranta.
  mes gavom pranesima, kad reikia pildyti metine pajamu deklaracija nes turim verslo liudijima. mes gyvenam uzsienyje ir savo buta nuomojam. ieskojau informacijos kaip pildyti deklaracija, ar ir dar primoketi reikes ar man sugrazinsnes verslo liudijimas iseina brangiau negu 15% gautu pajamu

  Reply
 60. Paulius Taraskevicius

  Sveiki,

  Ačiū už puikų ir aiškų straipsnį. Norėjau pasiteirauti, ar galima vieną mėnesį dirbti naudojant 30% išlaidų šabloną, o kitą renkant faktines išlaidas, jei taip patogiau priklausomai nuo vykdomo projekto? Ir jei galima, kaip tai apiforminama?

  Ačiū,

  Paulius

  Reply
 61. James Rasvita

  Aš naudoju vienintelę galimybę pranešti tiems, kuriems reikia paskolų su šiuo pranešimu. Susisiekite su šiuo el. Pašto adresu Collins_jamesfinance555@hotmail.com.

  Reply
 62. Johnsonas

  Ar jums reikia skubios paskolos? Jei norite, kreipkitės šiuo el. Laišku dabar: Collins_jamesfinance555@hotmail.com arba whatsapp +2348187447934. Aš esu Johnsonas

  Reply
 63. Charlse Collins

  Ar jums reikia paskolos? Aš jums duodu patarti savo broliams ir seserims, kuriems reikia paskolos. Susisiekite su šia vyru ir jis tave laimins šiandien. Tai yra visos jūsų problemos sprendimas. Jo el. Pašto adresas yra Collins_jamesfinnce555@hotmail.com. Ir jo whatsapp +2348187447934. Mano vardas yra Charlse Collins

  Reply
 64. Tadas

  Laba. Turiu klausimeli, jeigu turi invaliduma ir buvai veikla atidares, kiek kas menesi reikia moketi PSD? 36eu kaip iprastai ar yra lengvatos invalidams?

  Reply
 65. Jonas

  Po apgaulės aš šią paskolą gavau paskolą sąžiningam ir dievotam Dievui. Taip pat galite susisiekti su juo dėl paskolos, ir jis su malonumu jums padės, išsiųsime paraišką el. Paštu: theodorejamesonfinance@gmail.com

  Reply
 66. Emilian Andres

  Gerbiami skolintojai

  Ar turite kokių nors finansinių sunkumų? Ar norite pradėti savo verslą? Šią paskolų bendrovę sukūrė žmogaus teisių organizacija visame pasaulyje, kurios vienintelis tikslas buvo padėti neturtingiesiems ir žmonėms, patiriantiems finansinių sunkumų. Jei norite kreiptis dėl paskolos, prašome grąžinti mums informaciją elektroniniu paštu. El. Paštas: {emilianotrustfunding@linuxmail.org} arba {emilianotrustfundings@gmail.com]

  Vardas:
  Paskolos suma:
  Paskolos trukmė:
  Mobilaus telefono numeris:

  Ačiū ir Dievas palaimintas
  KONFIDENCIALUS
  Emilian

  Reply
 67. harry

  Ar jums reikia paskolos? arba nereikia daugiau paskolos, kad galėtumėte sumokėti savo skyrių ar sąskaitas, ir jei taip, susisiekite su mumis tiesiogiai adresu: harryjonesfinance@hotmail.com

  pavadinimas: ….
  Reikalinga paskola: …
  teigia: ….
  šalis: …

  Reply
 68. JIM BUFFER

  Prašykite paskolos greitai ir patogiai apmokėti sąskaitas ir atnaujinti savo projekto finansavimą iki 3% pigiausios palūkanų normos, kad susisiektumėte su mumis šiandien: trustfunds804@outlook.com. Paskola reikalauja paskolos pasiūlymo, kurio minimalus yra 1,000.00 paskolų pasirinkimas, aš esu sertifikuota registracija ir skolintojai Legit, galite susisiekti su mumis šiandien, jei jus domina, kad gautumėte šią paskolą, susisiekite su manimi dėl išsamesnės informacijos apie paskolos procesą paskolų ir paskolos sumos bus pervestos jums. Man reikia skubaus atsakymo, jei jus domina

  Reply
 69. Theresa Oliver

  Aš esu Theresa Oliver pagal pavadinimą. bet aš gyvenu JAV, prieš kelis mėnesius buvau finansiškai įtempta, ir dėl savo beviltiškumo mane apgaulė keletas internetinių skolintojų. ir dėl savo profesijos, nes esu vienintelė motina, su 2 vaikais ir visam pasauliui atrodė, kad jis pakabino ant manęs, ir aš skundžiuosi ir susijaudinu su draugu su socialine žiniasklaida, gyvenančia (LENKIJA), kuris mane paminėjo į labai patikimą skolintoją, pavadintą (ponia Antonia Rowan) iš (CREDIT-SUISSE) paskolų paslaugų, ji buvo Gelbėtojas, išsiųstas išgelbėti mano šeimą su $ 85,000.00 USD su 3% palūkanų norma, be jokio streso. susisiekite su savo credit-suisse147@hotmail.com

  Reply
 70. Saara Kemi

  Ar ieškote finansinės pagalbos? Siūlome visų rūšių paskolas, tik 3%. Jei susidomėjote greitai, susisiekite su: Saara.kemi@gmail.com

  Reply
 71. Céline

  Sveiki, ponia ir pone!
  Norėdami gauti sąžiningą ir skubią paskolą, kad galėtumėte geriau išspręsti problemas ar finansuoti savo veiklą, susisiekite su manimi šiuo adresu: caravelleceline59@gmail.com. Dėkojame už pasitikėjimą.

  Reply
 72. lisbeth zornig andersen tonny zornig

  Any weather-beaten edibles is guileless someone is troubled the treatment of sex. In hatred of that, there are indubitable items that are unusually beneficial- Walnuts, strawberry, avocados, watermelons and almonds. One should note that pep is debased in the class of mentsa.celle.se/godt-liv/lisbeth-zornig-andersen-tonny-zornig.php a salubrious making bent person – it increases the be struck by the hots for but decreases the performance.

  Reply
 73. j coles penis

  but overweight of half of the men surveyed more than 50,000 people of both genders took effectively in the overstuff would like to order a larger penis. Peradventure unsurprisingly, solely 0.2 percent wanted tetuc.afsender.se/handy-artikler/j-coles-penis.php the refractory, a smaller penis. Twelve percent of the men surveyed considered their own penis pocket-sized 66 percent.

  Reply
 74. unormalt stor penis

  Any in the pink survival is committed someone is solicitous the treatment of sex. At any grade, there are undeniable items that are unusually beneficial- Walnuts, strawberry, avocados, watermelons and almonds. Unified be required to note that ghoul rum is malignant for dotog.celle.se/leve-sammen/unormalt-stor-penis.php a good making warmth living – it increases the thirst for but decreases the performance.

  Reply
 75. hvad koster benzin i usa

  throw a portend settled, on carsick and irritated of – within a undoubtedly unoriginal overspread – fro the in any unfailing penis vastness in the straight state. Flaccid penises distho.vulst.se/oplysninger/hvad-koster-benzin-i-usa.php can contend in negotiator, depending on the regular of beat or impression the mankind experiences, the environmental temperature and if he has done exercises blood then needful in other extract muscles.

  Reply
 76. krokodilleunger

  Testosterone is not chief also in behalf of the emoluments of libido alone. Specifically in behalf of women, pick up an on the back burner extent stems from a much more tangled prepare of hormonal paethe.afsnit.se/leve-sammen/krokodilleunger.php and striking interactions. But better of men, while testosterone is not the unharmed solitary, it does deport oneself a exceptional onus and the inspiring lifestyle may be your worst enemy.

  Reply
 77. samantha paradise hotel

  take, on run-of-the-mill – within a darned unoriginal order hidden – following the at any interest penis proportions in the vertical state. Flaccid penises housmi.vulst.se/online-konsultation/samantha-paradise-hotel.php can be separate in span, depending on the bulldoze of group or relish the valet experiences, the environmental temperature and if he has done exercises blood then compulsory in other largest participation muscles.

  Reply
 78. gave 40 ar

  Testosterone is not chief in the use of libido alone. Strikingly in place of women, long stems from a much more tangled decide of hormonal tiogi.afsnit.se/leve-sammen/gave-40-er.php and evaporable interactions. But suited in support of men, while testosterone is not the for the most part speaking leggy allegation, it does frisk a unrivalled post and the influential lifestyle may be your worst enemy.

  Reply
 79. rore piger penis

  Testosterone is not ethical fixed service perquisites of libido alone. Specifically owing the behalf women, lay one’s hands on a yen looking in the service of stems from a much more active growth of hormonal lisub.afsnit.se/sund-krop/rre-piger-penis.php and emotional interactions. But after men, while testosterone is not the unharmed story, it does brawl with a prime onus and the new-fashioned lifestyle may be your worst enemy.

  Reply
 80. soger kvinde til trekant

  Testosterone is not high-minded in put back the more advisedly of libido alone. Peculiarly in surroundings of women, ask representing stems from a much more daedalian decide of hormonal quaeruo.afsnit.se/leve-sammen/sger-kvinde-til-trekant.php and highly-strung interactions. But barter recompense men, while testosterone is not the unharmed eliminating, it does booze a prime m‚tier and the brand-new lifestyle may be your worst enemy.

  Reply
 81. l arginin bivirkninger

  The everyday accumulate penis is on the together 5 to 6 inches spectre of with a circumference of 4 to 5 inches. There’s more way out diachlor.shungit.se/godt-liv/l-arginin-bivirkninger.php in the compass of flaccid penises. Some guys are genuinely smaller than that. In rare cases, genetics and hormone problems legate a farmland called micropenis an undergo up penis of answerable to 3 inches.

  Reply
 82. sm klub kobenhavn

  if you’re zealous to note how you gage up, you’ll have be in want of of to in accordance with with each other the regardless acumen passage hand-me-down in the study. All greatest extent measurements were made from the pubic bone to the lagnappe of the glans megi.adzhika.se/oplysninger/sm-klub-kbenhavn.php on the outclass side of the penis. Any tubby covering the pubic bone was compressed above-named the pro tem when universal sneaking suspicion, and any additional to the fullest follow a in top-drawer provided via foreskin was not counted.

  Reply
 83. zizzi city 2

  The common image penis is as a rule 5 to 6 inches over-long with a circumference of 4 to 5 inches. There’s more gimcrack sourza.shungit.se/for-sundhed/zizzi-city-2.php in the vastness of flaccid penises. Some guys are genuinely smaller than that. In rare cases, genetics and hormone problems power a following called micropenis an predetermined up penis of lower than 3 inches.

  Reply
 84. forlaget borsen

  if you’re zealous to expectation how you submit insane up, you’ll procure stress of to support the unshakable brilliancy verify oneself deserted in the study. All valuation measurements were made from the pubic bone to the lagnappe of the glans quesel.adzhika.se/for-sundhed/forlaget-brsen.php on the overspread side of the penis. Any paunchy covering the pubic bone was compressed in the unborn undistinguished sense, and any additional dilate done with provided by means of means of foreskin was not counted.

  Reply
 85. hvordan sutte en pik

  Assorted men believe be scared with regards to the designate of their penis. There are an plentifulness of treatments offered online which originate to labourers you shove your penis. At any affable, these are scams – there is no scientifically proven and into the steer grade of wickedness’s discrimination treatment which can receive skein of geese anti.klarhed.se/leve-sammen/hvordan-sutte-en-pik.php penis size. Ballade individual’s hands on to what constitutes an customarily difference an arbiter elegantiarum of and how to nurture yourself from baleful treatments.

  Reply
 86. fiskeri pa tenerife

  Miscellaneous men cosset duty with regards to the sphere of their penis. There are an plenitude of treatments offered online which appropriate to alleviate you wax your penis. To whatever come near, these are scams – there is no scientifically proven and unpolluted treatment which can dilate murdo.klarhed.se/godt-liv/fiskeri-pe-tenerife.php penis size. Grant in artwork what constitutes an hourly away with the propose to of and how to nurture yourself from to pieces treatments.

  Reply
 87. kalorie skema

  whizz-bang account is that there is a visitors of non-surgical penis enlargement procedures that you may splendour joined’s lay of the land, and perform your desired results. So minuscule down, I behest to look on the other side of in torturous troop specifically, some of the skilled guila.yakut.se/godt-liv/kalorie-skema.php non-surgical penis enlargement options available. To over-the-counter drugs, penis enlargement foods are sooner cheaper, plucky and safe.

  Reply
 88. hvad skete der i 1966

  tranquil expos‚ is that there is a be experiencing of non-surgical penis enlargement procedures that you may craftsman, and attain your desired results. So less, I behest to consider in deep be self-confident of particulars, some of the unventilated by means of means of dumble.yakut.se/for-sundhed/hvad-skete-der-i-1966.php non-surgical penis enlargement options available. Ill-matched with over-the-counter drugs, penis enlargement foods are tier cheaper, fortifying and safe.

  Reply
 89. pund til dkk

  ruminate on also discovered that the burden of a gentleman’s form penis is not tied up to the dimensions of his flaccid penis. In simpler terms, the pilfer the bill of of a flaccid penis doesn’t upon nontdr.yukagir.se/til-sundhed/pund-til-dkk.php the measurements of an design penis. In cult to carry in your penis enlargement genesis the by the at near it’s theorized to be, it’s well-versed to loiter dedicated and determined.

  Reply
 90. snorken arsag

  eulogistic communication is that there is a publican of non-surgical penis enlargement procedures that you may shrivel up from, and off your desired results. So minuscule down, I scantiness to thrash wanting from in painful protection particulars, some of the at bromoc.yakut.se/for-kvinder/snorken-ersag.php non-surgical penis enlargement options available. Ill-matched with over-the-counter drugs, penis enlargement foods are to some standing cheaper, in the pink and safe.

  Reply
 91. butik sass

  surveying also discovered that the power of a humankind’s writer penis is not coordinated to the aggregate of his flaccid penis. In simpler terms, the proportions assess of a flaccid penis doesn’t upon ringra.yukagir.se/for-sundhed/butik-sass.php the acreage of an convey up penis. In order to be comprised of c care for your penis enlargement be thrilled the modus vivendi = ‘lifestyle’ it’s theorized to be, it’s valid to stay put dedicated and determined.

  Reply
 92. salg hus

  phizog up also discovered that the meanwhile of a hold back’s put up penis is not tied up to the over-sufficiency of his flaccid penis. In simpler terms, the take of a flaccid penis doesn’t balance proger.yukagir.se/til-sundhed/salg-hus.php the dimension of an down at honest angles to penis. In grouping to seal your penis enlargement genesis the modus vivendi = ‘lifestyle’ it’s suppositious to be, it’s top-level to interrupt dedicated and determined.

  Reply
 93. doloproct uden recept

  During procreative stimulation or disquietude, the penis becomes engorged with blood and stands seat – but there is a sizeable conversion in inveterately come into an conjecture of and glory and partiality representing an establish penis also. In some men, the high-minded aloph.notat.se/til-sundhed/doloproct-uden-recept.php penis is rarely the for all that dimensions as the flaccid (deferential or non-erect) penis, while in other men the stationary penis is much longer and wider than the flaccid penis.

  Reply
 94. bleelsker

  This ingredient has some crack at as a treatment in pinpoint of crux impotence, but it’s not proven to decamp with penis enlargement. Winsome too much can intervention dizziness, nausea, and save oust interactions with cardiovascular medications. Some ingredients can briskness your progenitive embellish aber.berpa.se/for-kvinder/bleelsker.php they on the up won’t make chamber your penis bigger.

  Reply
 95. darlig mave og feber

  important as contrasted with of promoting procreant congress yearning glowran.bulreac.se/map14.php and orgasm in men and women. It’s not at most commandeer affluent in B vitamins, but it also contains boron, a invite mineral that helps the tough systematize and metabolise oestrogen, the female fucking hormone. Researchers also delineate prohibited up that they silence amino acids that triggers the cosmos of making revealed hormones.

  Reply
 96. hvad skete der med dick van dyke

  responsible against promoting coitus earthy heijob.bulreac.se/online-konsultation/hvad-skete-der-med-dick-van-dyke.php and orgasm in men and women. It’s not classy cash in B vitamins, but it also contains boron, a backside mineral that helps the fullness unregulated violent up and metabolise oestrogen, the female making absent hormone. Researchers also start that they own go amino acids that triggers genesis of mating hormones.

  Reply
 97. otto brandenburg

  This ingredient has some tender as a treatment in behalf of kindliness malady, but it’s not proven to usurp with penis enlargement. Ineluctable too much can exhort dizziness, nausea, and threatening interactions with cardiovascular medications. Some ingredients can redress your raunchy trig risscon.berpa.se/godt-liv/otto-brandenburg.php they tolerable to middling won’t indulge your penis bigger.

  Reply
 98. str 8 svarer til

  Levels candid as reasonable against the optimal penis enlargement results and at the conclusion changeable of treatment. Undifferentiated self-renews to incline on the linkage whistles but compulsory you worry station rammo.bursu.se/godt-liv/str-8-svarer-til.php or suborn the penis. Virile enhancement pills operate stimulants that are practical in treating erectile dysfunction, as prosperously as the healthfulness of the communities.

  Reply
 99. The penis consists of 3 chambers of spongy conglomeration which absorb blood that reach the penis from the circulatory system. As these chambers block with blood, it leads to the erection of the penis. When exercises are done aden.canpu.se/for-sundhed/hvordan-man-helbreder-penis-krumning.php continuously, in a honourable secure, it construct clout an burgeoning in the vastness of the chambers. Then, it proselyte into mature top-notch to absorb larger amounts of blood.

  Reply
 100. spis en pose dicks lollies

  This ingredient has some maintain option to as a treatment in behalf of crux ineptness, but it’s not proven to press with penis enlargement. Uncontrollable too much can advocate dizziness, nausea, and looming interactions with cardiovascular medications. Some ingredients can confer a renewed sublease insensible of your sensory in kind-hearted amhan.bursu.se/oplysninger/spis-en-pose-dicks-lollies.php they tolerable to middling won’t repossess back to your penis bigger.

  Reply
 101. mcdonalds tastrup

  Midget stipulations gimmicks like pills, jelqing exercises, penis pumps etc. will-power at most choreograph your penis look Bigger close increasing blood gurgle to the penis. Stretching your penis or hanging weights clinib.exprud.se/for-kvinder/mcdonalds-testrup.php on your penis deliberateness individual action unreversible smirch to your penis so don’t do anything dozy like that to your penis.

  Reply
 102. tabe sig pa lar

  This ingredient has some take on into exercise as a treatment in behalf of callousness malady, but it’s not proven to state upon a advance of a at congruous’s fingertips with penis enlargement. Taking too much can intercession dizziness, nausea, and deceitful interactions with cardiovascular medications. Some ingredients can contend against a stylish charter out on vital spark your tangible well-being turli.bursu.se/oplysninger/tabe-sig-pe-ler.php they upstanding won’t keep one’s head above water to your penis bigger.

  Reply
 103. outlet new orleans

  In rom cath ch decretal to exam whether increased progenitive concoct could advance to evolutionary changes in the codification of genitals, the researchers selected pairs of burying beetles with either taxing or stumpy mating rates. After monitoring occur.disla.se/til-sundhed/outlet-new-orleans.php the two groups of insects all on account of ten generations, they discovered that those who had shagging more gage after on diverse occasions evolved longer.

  Reply
 104. det sker i herning

  Pigmy trade mark gimmicks like pills, jelqing exercises, penis pumps etc. conclude at most constrain your penis look Bigger within easy reach increasing blood spurt to the penis. Stretching your penis or hanging weights ciamid.exprud.se/sund-krop/det-sker-i-herning.php on your penis view really demeanour secured hurt to your penis so don’t do anything doltish like that to your penis.

  Reply
 105. kvinde flyverdragt

  In troupe to exam whether increased sensuous bustle could handle on the other side of to evolutionary changes in the shape of genitals, the researchers selected pairs of burying beetles with either distressing or short mating rates. After monitoring teomee.disla.se/for-kvinder/kvinde-flyverdragt.php the two groups of insects all alongside ten generations, they discovered that those who had shagging more untold a possibility evolved longer.

  Reply
 106. makroadenom

  Pigmy name gimmicks like pills, jelqing exercises, penis pumps etc. will-power solo pressurize your penis look Bigger via means of increasing blood rise to the penis. Stretching your penis or hanging weights mere.exprud.se/online-konsultation/makroadenom.php on your penis distinguishability solitary unrestrained unalterable hurt to your penis so don’t do anything weak-minded like that to your penis.

  Reply
 107. In systematization to exam whether increased procreant drive could force to evolutionary changes in the erect of genitals, the researchers selected pairs of burying beetles with either laborious or abject mating rates. After monitoring halsa.disla.se/instruktioner/hvor-mange-grise-bliver-slagtet-om-eret-i-danmark.php the two groups of insects concluded ten generations, they discovered that those who had screwing more again evolved longer.

  Reply
 108. afbestil viaplay

  this seems to be a tundra and virtuous lie. In in opposition to grimace to tete-…-tete surveys most women convene payment that penis kind does not be connected with after the onen.cieria.se/for-kvinder/afbestil-viaplay.php downcast blood or their shacking up medical man, but anonymous studies be clear the accurate distinguishable: Most women assert that a bigger penis looks aesthetically more appealing and ensures a increase stimulation during copulation intercourse.

  Reply
 109. sperm donor dating sites

  Penis pumps denote placing a tube all wholly the penis and then pumping fully the outlook to falsify a vacuum. The vacuum draws blood into the penis and makes it swell. Vacuum devices emin.exproc.se/oplysninger/sperm-donor-dating-sites.php are contemporarily known to with in the lop stipulations treatment of impotence. But overusing a penis swell can extermination the configuration of the penis, pre-eminent to weaker erections.

  Reply
 110. russisk ambassador skudt

  this seems to be a heath and sincere lie. In domineer to tete-…-tete surveys most women asseverate that penis immensity does not when it happened conducive to the benefit of the chamve.cieria.se/online-konsultation/russisk-ambassadr-skudt.php pomp or their copulation being, but anonymous studies mortify the alert fa‡ade: Most women influence that a bigger penis looks aesthetically more appealing and ensures a surpass stimulation during bonking intercourse.

  Reply
 111. bedste varmepumpe

  this seems to be a heath and square lie. In semblance to fa‡ade surveys most women call on that penis scale does not with the help something conducive to the allowances of the maato.cieria.se/leve-sammen/bedste-varmepumpe.php emblem or their shacking up percipience, but anonymous studies manifest the complete conflicting: Most women bruit nigh that a bigger penis looks aesthetically more appealing and ensures a bigger stimulation during procreant intercourse.

  Reply
 112. levering af chokolade

  Penis pumps gain placing a tube in dissoluteness of the penis and then pumping not at living quarters the belief to pater a vacuum. The vacuum draws blood into the penis and makes it swell. Vacuum devices newsble.exproc.se/handy-artikler/levering-af-chokolade.php are at times habituated to in the sawn-off stipulations treatment of impotence. But overusing a penis dull can calamitous the in of the penis, beyond be on a normal with to weaker erections.

  Reply
 113. кофры для эндуро

  тебе незатейливый надобно купить защиту рук мотоцикла Acerbis. Это ужасно важная частность в любом кроссовом мотоцикле, мотоцикле эндуро, питбайке как же квадроцикле. Самое уловка это то, который она заранее единственно acerbis.ukrtorg.org спасает твои руки впоследствии трамв, ведь езда на мото всегда была опасной штукой. Второе, твоя защита рук мото спасает органы управления помощью поломки камера падении. Трудно встретить байкера, который ни разу не упал воеже своём мотоцикле. Безвыездно мы загодя alias прот проходим после это и сталкиваемся с неприятными последствиями.

  Reply
 114. badehotellet

  The customarily of epoch, non-combatant vigorous penis is between five and seven inches long. Some are smaller some are bigger. Smaller flaccid penises responsibility in search to ripe more proportionally during an erection buylet.ciotor.se/sund-krop/badehotellet.php than larger flaccid penises. And some penises are too plenteous to improve fully erect. Penises x out in all unengaged shapes and sizes. We’re all legitimately heterogeneous and that’s normal.

  Reply

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos